Україна розширила список спонсорів російської агресії і ввела проти них санкції

Україна розширила список спонсорів російської агресії і ввела проти них санкції

Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозиції Кабінету міністрів України і Служби безпеки України та вирішила розширити перелік юридичних та фізичних осіб Російської Федерації та інших країн, стосовно яких застосовуються санкції, повідомила прес-служба РНБО.

«Ці особи здійснюють терористичну діяльність, беруть участь у фінансуванні тероризму чи іншій підтримці цієї злочинної діяльності, а також в порушення норм міжнародного права підтримують анексію Російською Федерацією частини території України», – йдеться у повідомленні.

В РНБО пояснили, що «це рішення обумовлено необхідністю ефективного реагування на триваючу збройну агресію Російської Федерації проти України, сприяння і фінансування нею терористичної діяльності, що призвело до порушення територіальної цілісності України, прав і свобод її громадян, тимчасової окупації частини території України, численних людських жертв, спричинило реальні і потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці і суверенітету України».

Відтак РНБО запропонувала уряду, Службі безпеки України (СБУ), Національному банку України (НБУ) і Генеральній прокуратурі України (ГПУ) забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності застосування санкцій.

В той же час відомство не повідомляє ні імен осіб, ані назв компаній, щодо яких введено санкції.

12 серпня Кабінет міністрів України схвалив новий пакет додаткових санкцій проти Російської Федерації і відправив їх на розгляд Ради національної безпеки і оборони України. Переліки фізичних та юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції, визначені лише для службового користування, тобто, не оприлюднені. На розгляд РНБО виносяться питання встановлення терміну застосування санкцій, інформування осіб про застосування до них санкцій, а також щодо оприлюднення переліку таких осіб.

Потім президент України Петро Порошенко заявив, що санкції будуть введені, якщо Росія не припинить порушувати взяті на себе зобов’язання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук