Україна звернулася до Гаазького суду через призов кримчан до російської армії

За час окупації півострова Росією понад 12 тисяч місцевих мешканців призвали до війська країни-агресора

Російські окупаційні війська в Криму

Україна подала до Міжнародного кримінального суду в Гаазі інформацію про проведення Росією незаконного призову в анексованому нею Криму. Звернення передано в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду 17 жовтня.

Як інформує сайт «Крим.Реалії», звернення подали прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з Кримською правозахисною групою, Регіональним центром прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

«Примус жителів Криму служити в збройних формуваннях або Збройних силах Росії забороняється як національним кримінальним законодавством України, так і нормами міжнародного гуманітарного права», – наголосила прокурорка прокуратури АРК Єлизавета Дзигора.

Як повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов, автори звернення зібрали 165 нормативно-правових актів, виданих російською владою і підконтрольною Росії владою півострова, про проведення на півострові призовних кампаній. Крім того, зібрано 199 публікацій, що підтверджують проведення на окупованому півострові призову до лав Збройних сил Росії. За словами Сєдова, правозахисники мають намір продовжити збір доказів і надалі.

Прокурорка Дзигора зазначила, що нині звернення перебуватиме на першій стадії – попереднього вивчення. За словами прокурора, стратегічна мета на сьогодні – це рішення секретаріату Міжнародного кримінального суду про перехід до другого етапу – розслідування наведених фактів прокурором офісу Міжнародного кримінального суду. Вона додала, що всі зібрані докази вже лягли в основу кримінального провадження, відкритого прокуратурою АРК.

У жовтні 2018 року в Криму оштрафували 18 осіб через ухиляння від служби в російській армії.

У моніторинговому звіті ООН, який представили 13 вересня, зазначалося, що з 2015 року Росія призвала до лав своїх Збройних сил близько 12 тисяч чоловіків, які живуть в анексованому Криму.

Київ вимагає від Росії припинити призов до збройних сил жителів анексованого Криму. Прокуратура АРК просить кримчан звертатися телефоном або через електронну пошту в разі отримання повісток для проходження служби в російській армії.

За даними підконтрольного Кремлю «кримського уряду», 2018 року до російської армії мають намір призвати понад дві тисячі кримчан.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук