Українська влада саботує постачання американських аптечок для військових у зоні АТО
Через саботаж Міністерства охорони здоров’я та української митниці військовослужбовців у зоні АТО не можуть отримати тисячі американських військових аптечок, закуплених та укомплектованих українською діаспорою.
Про це 25 червня повідомила прес-служба Громадського сектора Майдану з посиланням на директора з гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців Уляни Супрун.
За словами Супрун, 4 посилки, у яких міститься більше сотні медичних комплектів, відправили зі штатів в Україну ще два тижні тому, але їх досі не можуть розмитнити – вимагають спеціального дозволу МОЗ.
«Ми маємо лист від першого заступника міністра охорони здоров’я Руслана Салютіна про те, що в цих аптечках – речі першої медичної допомоги і їх не потрібно сертифікувати. Проте, чомусь на українській митниці їх не приймають і вимагають повний перелік документів. Це займе багато часу, а кожного дня гинуть наші вояки», - каже пані Уляна.
Зараз у Нью-Йорку на відправлення до України чекають ще тисячі аптечок – це близько 700 кг медикаментів, зазначено у повідомленні.
Також відомо, що СКУ передав листа президенту України із проханням посприяти у прийнятті медичних комплектів.
«Ми звертались в Міністерство охорони здоров’я, але вони не відповідали, — каже Уляна Супрун. — Лише після мого інтерв’ю телеканалу «Інтер» самі почали до мене телефонувати, але все одно не дають листа. Врешті повідомили, щоб ми прийшли в МОЗ з документами на посилки і вони спробують щось зробити».
У повідомленні також зазначено, що аптечки першої допомоги IFAK (Improved First Aid Kit), які придбала діаспора – це індивідуальні медичні комплекти американських військовослужбовців для надання першої долікарської допомоги. Проведені дослідження, а також досвід бойових дій в Іраку та Афганістані довели, що основними причинами загибелі поранених військовослужбовців до прибуття кваліфікованої медичної допомоги є надмірна крововтрата та оклюзія дихальних шляхів.
В аптечці IFAK є військовий кровоспинний джгут, який можна одягати однією рукою, еластичний перев’язувальний бинт, назальна дихальна трубка та ін.
Перед тим, як передавати аптечки на Східну Україну, необхідно навчити військових ними користуватися, вказано у повідомленні.
Українська діаспора залучила спеціальних тренерів, які незабаром мають приїхати в Україну проводити тренінги. Навчання погоджене з Міністерством оборони України, однак без медкомплектів їх провести неможливо.