Українські силовики заблокували в порту Херсона російський танкер із пальним

Судно належить компанії, проти якої в Україні та США запроваджено санкції

Українські силовики заблокували в порту Херсона російський танкер із пальним
фото MarineTraffic
Танкеру не дали розвантажитися у порту

Українські силовики заблокували в морському торговому порту Херсона російський танкер «Механік Погодін». Про це повідомляють українські та російські ЗМІ, окрім того, факт затримання танкера офіційно підтверджений постійним представником президента України в Криму Борисом Бабіним.

Причина затримання судна, за його словами, полягає у тому, що власник танкера перебуває у затвердженому РНБО України санкційному списку.

«Співробітниками ГУ СБУ в АРК наразі виявлено та задокументовано судно Mekhanik Pogodin IMO 9598397 під прапором РФ, що перебуває у володінні російської компанії, яка, в свою чергу, є в санкційному списку РНБО України. Судно сьогодні зайшло в Херсонський морський торговельний порт», – зазначив Бабін на своїй сторінці у Facebook, однак пізніше видалив свій допис.

За його словами, вийде танкер з Херсону «не скоро».

Як повідомляє сайт «Херсон Dailу»y з посиланням на прес-службу Енергетичної митниці ДФС, танкеру не дали розвантажитися.

« ...Завдяки спільним діям працівників відділу митного оформлення «Миколаїв» митного поста «Південний» Енергетичної митниці ДФС і відділу «К» Управління Служби безпеки України в АР Крим вдалося запобігти незаконному вивантаженню нафтопродуктів з танкера «Механік Погодін», – йдеться в повідомленні митниці.

УНН зазначає, що екіпаж не затримували, однак наразі судно покинути Херсонський торговельний порт не може.

Водночас, у Росії проблеми із судном пов’язують реакцією на блокаду росіянами українських портів та суден в акваторії Азовського моря. Співрозмовник московської газети «Коммерсант», нібито близький до СБУ, зазначив, що російська сторона «затримала під приводом огляду 93 українських судна в Азовському морі», і пообіцяв, що Україна відповість на це відповідно до своїх законів.

За даними радіостанції Business FM, оператором танкера є судноплавна компанія «В. Ф. Танкер», а портом прописки – Санкт-Петербург. Володіє судном дочірня компанія «Внєшекономбанку» «ВЕБ-лізинг».

Як пише український «Центр журналістських розслідувань», компанія VEB-Leasing OJSC 30 липня 2015 року потрапила до санкційного списку Міністерства фінансів США. На Міжнародному рівні по відношенню до компанії застосовані сурові санкції за тісний зв’язок з іншою санкційною компанією – «Внешекономбанком РФ».

Компанії VEB-Leasing OJSC належить 21 судно, частина з яких незаконно заходить в порти окупованого Криму. У 2017 році президент України підписав Указ про розширення санкційного списку РНБО, до якого увійшла Новгородська компанія ТОВ «В.Ф.Танкер-Інвест», яка зараз виступає компанією-оператором судна MEKHANIK POGODIN.

Згідно з наказом президента, санкції на компанію ТОВ «В.Ф.Танкер-Інвест», про заборону та обмеження заходу суден в територіальні води України, накладені терміном на один рік. Проте вона і досі продовжує обслуговувати судна в портах окупованого Криму.

ТОВ «В.Ф. Танкер» зареєстровано в Нижньому Новгороді 2000 року зі статутним капіталом 416,4 млн. руб. 100% частки належить кіпрському офшору «Волго-Балт Транспорт Холдинг Лімітед». Кінцевий бенефіціар цього офшору – один з найбагатших бізнесменів Росії, і 45-й номер у світовому рейтингу, за даними 2018 року, Володимир Лісін.

Компанії Лісіна потрапили під міжнародні санкції, через що банкрутіють, а тому їх доводиться реформувати, і перейменовувати через реорганізацію і злиття з іншими гігантами, зокрема із компаніями «Внєшекономбанку».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук