Українці Польщі вимагають покарати нападників на реставраторів українських надгробків

СвітВолодимир Пиріг, 1 травня 20183320

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) сподівається, що органи правосуддя відреагують на погрози агресивно налаштованих молодиків на адресу активістів товариства «Магурич», що готували до відновлення надгробки на недіючому кладовищі в селі Стара Гута.

«Уночі 29 квітня в населеному пункті Стара Гута (гміна Нароль Любачівського повіту) стався напад на табір товариства “Магурич”. Словесної образи зазнали голова товариства Шимон Моджеєвський і Ольга Соляр, які прибули до Старої Гути з метою підготовки і проведення робіт щодо відновлення надгробків на недіючому греко-католицькому кладовищі», – йдеться в заяві українців Польщі, яку процитувала агенція «Укрінформ».

В ОУП зазначили, що п’ятеро осіб приїхали на кладовище автомобілем і почали ображати активістів «Магурича», викрикуючи гасла на кшталт «Забирайтесь в Україну», погрожували побиттям і знищенням «бандерівських могил». Активісти викликали поліцію, яка затримала агресивних молодиків.

«Від імені Об’єднання українців у Польщі висловлюємо сподівання, що органи правосуддя належним чином відреагують на злочинні дії нападників», – йдеться в заяві.

У зверненні наголошується, що напад на активістів «Магурича» є наслідком, зокрема, відсутності належної реакції на подібні дії з боку польської влади.

В ОУП також нагадали, що упродовж 2015-2017 років знищено чи сплюндровано більше десяти українських місць пам’яті на південному сході Польщі, а в червні 2016 року польські націоналісти напали на щорічну українську релігійну ходу у Перемишлі.

У листі зазначається, що в цьому році ця релігійна хода відбудеться 3 червня.

«У світлі подій дворічної давності атаку на табір “Магурича” Об’єднання українців у Польщі вважає свого роду елементом підготовки до здійснення чергових провокацій і атак проти української меншини в Польщі, а також діями, які шкодять міждержавним польсько-українським відносинам», – наголошується у зверненні.

Від імені української меншини в Польщі ОУП закликало польську владу «здійснити рішучі кроки щодо протидії реалізації схожого сценарію (як у Перемишлі в 2016 році)».

«Сили й організації, які орієнтовані на боротьбу з усім українським і які намагаються зашкодити добросусідським відносинам між Україною та Польщею, діють відкрито, не приховуючи своїх цілей та способу дій», – наголосили в Об’єднанні українців Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук