УПЦ (КП) вибачилась перед греко-католиками за різку заяву свого священика

Священик з Чернігівщини обурився утворенням в одному з міст області греко-католицької парафії

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Української Православної Церкви (Київського Патріархату) Євстратій (Зоря) назвав неприйнятними вислови єромонаха Нестора (Назарова), вжиті ним для осуду відкриття парафії Української Греко-Католицької Церкви в містечку Мена на Чернігівщині. Про це повідомляє «Збруч».

«Емоційність, тон і вислови, вжиті ним при цьому, є неприйнятними, особливо коли йдеться про священика і ченця», – написав речник УПЦ (КП) на своїй сторінці у Facebook.

«Хоча вислови єромонаха Нестора зроблені були ним приватно на своїй сторінці та не відображають позиції Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату, вважаю за необхідне від себе особисто та від імені єпархії також принести вибачення всім, хто був ображений згаданими дописами. Наша Церква і єпархія цінують порозуміння та співпрацю, які встановилися між УПЦ (КП) та УГКЦ, тому сподіваємося, що подібні прикрі інциденти не зможуть на них негативно вплинути», – наголосив Зоря.

Архиєпископ запевнив, що «жодних погроз на адресу вірних УГКЦ в Мені чи будь-де на території Чернігівської єпархії від нашої Церкви нема і не може бути». Владика Євстратій повідомив, що Нестору Назарову висловлено зауваження «як щодо конкретної дискусії, так і в цілому щодо його активності у мережі Facebook».

16 серпня Нестор (Назаров) з нагоди відкриття у Мені парафії УГКЦ написав на своїй сторінці у Facebook: «Як в старі недобрі часи. Наші предки козаки загнали їх назад на захід, але вони повертаються. Єресь латинствуючих уже в Мені».

Скріншот допису єромонаха Нестора

Священик Назаров не стримався на цьому й продовжив висловлювати образливі тези в бік УГКЦ і в дискусії з коментаторами. Зокрема, панотець заявив, що уніати «продалися католикам і розповсюдилися на Галичині за гроші діяспори» і «хочуть розповсюдити цю духовну заразу на всю Україну».

Нестор Назаров також звинуватив вихідців із Галичини в тому, що в його краї вони служать УПЦ (МП). «Галичандрики ось тут насаджують Московський патріархат», «я не пишу що галичани гімно, а просто про те, що навколо мене ось зараз в МП служать переважно люди з того регіону», писав він.

Священик не добирав слів у бік уродженців Галичини, скріншот коментаря

Київська архиєпархія УГКЦ у своєму коментарі щодо висловлювань Назарова заявила, що трактує їх як погрози на адресу греко-католиків. «Він відкрито сіє ненависть та заохочує до зневаги над вірними УГКЦ», – обурилися в архієпархії.

Згодом Нестор (Назаров) попросив вибачення за свої висловлювання й запевнив, що нічим не погрожує греко-католикам. «Я ще раз переглянув свої коментарі і бачу, що тон висловлювань був вибраний мною неправильно. Я не повинен був у таких виразах критикувати унію та її послідовників, які переходили в особисті образи. Мені шкода за нестриманість і я хочу попросити вибачення у всіх, кого особисто образив», – написав о. Назаров.

Священик також попросив вибачення за образи у бік Галичини і галичан (хоча й повторив, що «більшість священиків МП навколо мене – з Галичини»). «Обдумавши свої слова і наслідки, до яких вони привели, а також отримавши зауваження від архієрея з цього приводу, вирішив, що краще мені на тему унії не писати. Бо замість відстояти правду лише набрався гріха, спокусився сам і інших ввів у спокусу», – додав Назаров.

До слова, наприкінці 2014 року священик Нестор (Назаров) перейшов з УПЦ (МП) до УПЦ (КП). У ніч проти 29 грудня невідомі підпалили його будинок. Нестор тоді заявляв, що «від фанатичних прихильників Московського патріархату неодноразово отримував приховані погрози та натяки: «як ти пішов у розкол, то краще тобі звідси поїхати».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук