Уряд дозволив примусову госпіталізацію українців з симптомами коронавірусу

Поліція і Нацгвардія охоронятиме територію довкола лікарень, де проводитимуть примусову госпіталізацію

Кабінет міністрів України посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню в Україні коронавірусної інфекції Covid-19. Постанова, яку уряд прийняв 25 березня, передбачає обов’язкове медичне обстеження пацієнтів з симптомами Covid-19.

З повідомлення Міністерства охорони здоров’я випливає, що тепер медичні заклади отримали право примусово обстежувати і госпіталізовувати людей з симптомами Covid-19 і тих, хто перебував у контакті з хворими на Covid-19, якщо вони відмовляються від обстеження.

«Заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку», – повідомили в міністерстві.

Там уточнили, що під «обов’язковим медичним обстеженням» мається на увазі:

  • обов’язкова госпіталізація таких осіб;
  • призначення карантину особам, яким встановлено діагноз Covid-19 та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

Однак правила примусового обстеження і госпіталізації МОЗ ще не затвердило.

«МОЗ має розробити та затвердити порядки обов’язкової госпіталізації осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) Covid-19 та які ухиляються від лікування, обстеження та перебування на карантині (самоізоляції) в добровільному порядку, а також обов’язкової самоізоляції осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) Covid-19, та їх контактних осіб», – зазначається у повідомленні.

Разом з тим, Національна поліція та Національна гвардія забезпечуватимуть охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території об’єктів, на яких проводяться заходи з обов’язкового обстеження, госпіталізації або карантину.

Нагадаємо, 12 березня в Україні почав діяти жорсткий карантин, який мав діяти до 3 квітня. Однак 25 березня уряд продовжив карантин в Україні до 24 квітня і запровадив по всій країні режим надзвичайної ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук