Франція не буде розблоковувати арештовані активи РФ

Скасувати арешти російських активів вказівкою чи тиском на суди, як це робиться в Росії, практично неможливо

СвітРоман Ганкевич, 21 червня 20154620
Франція не буде розблоковувати арештовані активи РФ
фото L'Opinion
Голова комісії закордонних справ Національних зборів Франції Елізабет Гігу

Голова комісії закордонних справ Національних зборів Франції Елізабет Гігу заявила, що росіянам прекрасно відомо про те, що політична влада Франції не впливає на рішення судових органів, а тому розблокувати арешти російських активів звиклою вказівкою чи тиском на суди практично неможливо.

Такою позицією з журналістами вона поділилася у неділю, 21 червня, передає Укрінформ.

«Росіяни чудово знають, як у нас тут все влаштовано, і повинні зрозуміти, що політична влада не має нічого спільного з рішеннями, які ухвалюють судові органи», - зауважила вона на прохання прокоментувати офіційну реакцію на арешти російських активів у Франції.

Французький депутат стала єдиною серед французьких політиків, хто наважився публічно виступити з подібною заявою. Ні президент Франції Франсуа Олланд, ані міністр закордонних справ та міжнародного розвитку Лоран Фабіус не прокоментували арешт російських активів, посилаючись на незалежність судових органів.

Лише колишній міністр закордонних справ Франції та екс-голова Конституційної Ради, великий прихильник Путіна Ролан Дюма припустив, що це «загострить конфлікт Росії з Францією та з іншими країнами».

Нагадаємо, на початку тижня судові виконавці Франції заморозили рахунки близько 40 банків та арештували 9 об'єктів нерухомості, що належать РФ, у зв’язку зі справою ЮКОСа.

Торік Арбітражний суд у Гаазі присудив Росії виплатити компанії Group Menatep Limited, яка представляє інтереси колишніх акціонерів ЮКОСа Леоніда Невзліна і Володимира Дубова, найбільшу в історії компенсацію в $50,2 млрд. Судді одноголосно ухвалили, що російська влада експропріювала активи ЮКОСа і порушила правила Енергетичної хартії.

Серед країн, де Menatep домагатиметься арешту активів РФ, називалися США, Франція, Велика Британія, Нідерланди, Бельгія та Німеччина. Загалом рішення мають виконати у 155-ти країнах, пов'язаних Нью-Йоркською конвенцією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук