Усі суперкомп'ютери в світі перевели на операційні системи Linux

СвітРоман Ганкевич, 16 листопада 201717610
Більшість з суперкомп'ютерів працює на спеціальних збірках Linux

За останні шість місяців операційні системи на базі Linux повністю витіснили інші ОС і тепер використовуються на всіх 500 найпотужніших суперкомп'ютерах. При цьому в червні 2017 року системи Linux стояли на 498 комп'ютерах зі списку ТОП-500, повідомляє сайт OMGUbuntu, який спеціалізується на тематиці новин про Х-системи з відкритим кодом.

Більшість з суперкомп'ютерів працює на спеціальних збірках Linux, які були зроблені саме для цих пристроїв. Однак, 5 суперкомп'ютерів працюють під управлінням Ubuntu, а ще 20 використовують одну з версій RedHat Enterprise Linux.

Найпотужнішим суперкомп'ютером у світі є Sunway Taihulight. Він використовує спеціальну версію Linux під назвою Sunway RaiseOS. Швидкість обробки даних цим комп'ютером становить 93 петафлопс - приблизно як 2 мільйони ноутбуків, що працюють в унісон.

Популярність Linux серед суперкомп'ютерів обумовлена двома факторами. По-перше, вчені можуть оптимізувати і модифікувати вихідний код Linux для конкретного апарату. Також використання Linux в суперкомп'ютерах є фінансово вигідним рішенням, оскільки вартість ліцензування користувальницького дистрибутива Linux однакова для будь-яких комп'ютерів.

До слова, серед 500 наймогутніших обчислювальних пристроїв в світі - 202 китайських і тільки 143 американських. При цьому китайські суперкомп'ютери Sunway Taihulight і Tianhe-2 вчетверте зайняли першу і другу позиції в списку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук