Усіх керівників комунальних закладів Львівщини переведуть на контракт
Керівників комунальних закладів культури, охорони здоров'я, соцзахисту, освіти та спорту Львівщини переведуть на контракт. Це передбачено Положенням про порядок проведення конкурсу та призначення керівників закладів, які перебувають у спільній власності власності територіальних громад сіл, селищ, міст Львівської області, яке під час сесії 16 лютого прийняли депутати Львівської обласної ради.
Управління майном спільної власності Львівської облради до наступної сесії має підготувати проект рішення про переведення усіх керівників комунальних закладів на контрактну форму трудового договору.
Конкурс на керівні посади комунальних закладів оголошуватиметься у трьох випадках: 1) при утворенні нового комунального закладу; 2) за наявності вакантної посади; 3) у випадку розірвання контракту із чинним керівником.
Згідно з цим документом, керівником комунального закладу може бути особа з вищою освітою, яка має стаж роботи у відповідній галузі не менше п'яти років, а загальний стаж роботи не менше восьми років.
Призначатиме керівників комунальних закладів Львівська обласна рада за підсумками відкритого конкурсу. Із переможцем конкурсу, якщо його кандидатуру підтримають на сесії облради, укладатимуть контракт на 3-5 років. Якщо на сесії переможця конкурсу не підтримають, то оголошуватимуть новий конкурс.
За словами депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Галини Бордун, неприпустимо, щоб усіх керівників комунальних закладів ЛОР призначало управління майном спільної власності. Адже це 140 різних закладів, серед яких заклади культури, соціального захисту, охорони здоров’я та освіти. Фракція «Самопомічі» відмовилась голосувати за цю постанову.
«Що таке безвідповідальність? Це коли ніхто ні за що не відповідає! Коли в одній персоні (управління майном спільної власності ЛОР) уособлюється майно, культура, спорт, музеї, бібліотеки і інші заклади. Сьогодні на сесії Львівської обласної ради депутати проголосували за безвідповідальність», – резюмує Галина Бордун.
За її словами, згідно проголосованого сьогодні Положення про порядок проведення конкурсу на призначення керівників закладів, депутати, які проголосували за це Положення, надали повноваження в одні руки – управлінню майном спільної власності ЛОДА. «Відтак це «фахове» управління і в.о. призначає, і конкурс оголошує, і стратегію визначає», – наголошує Галина Бордун.
Нагадаємо, у кінці січня 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про переведення працівників культури на контрактну систему. Уже тоді, коли законопроект лише розглядався, він викликав бурхливу реакцію у мистецькому середовищі.