В Адміністрації президента розповіли про контакти із політтехнологом Полом Манафортом
Перемовини від штабу Петра Порошенка 2014 року проводив його голова Ігор Гринів
В Адміністрації президента України Петра Порошенка визнали зустріч головного стратега його виборчої кампанії 2014 року Ігоря Гриніва з командою американського політтехнолога Пола Манафорта, якого в США судять за підозрою у фінансових злочинах.
Представниця АП Дар’я Худякова підтвердила в коментарі «Радіо Свобода», що така зустріч була. «Була зустріч, але не подальші відносини», – наголосила вона.
Раніше, 2 серпня, в Адміністрації на такий запит відповіли: «Команда Петра Порошенка ніколи не співпрацювала з Манафортом чи з його людьми. Пропозиції надходили серед інших, але ніколи навіть не розглядалися».
Інших подробиць Худякова не повідомила, заявивши, що інформацію може надати народний депутат із фракції БПП Ігор Гринів, який 2014 року був заступником керівника виборчого штабу Порошенка.
У коментарі «Українській правді» Гринів заявив, що 2014 року справді зустрічався з американським політтехнологом Полом Манафортом щодо можливої співпраці.
«Манафорт намагався запропонувати свої послуги і свою стратегію для кампанії Порошенка. Я зустрічався з ним тоді і вислухав його стратегію, але на цих трьох годинах розмова з ним закінчилася», – розповів він.
За словами Гриніва, Манафорт дуже хотів співпрацювати з Порошенком і готувався до цього. Зокрема, на зустріч він прийшов із дослідженнями, соціологією.
«Манафорт так і не зрозумів, що країна після Майдану змінилася», – заявив політтехнолог президента.
Про «співпрацю» між штабом Порошенка і компанією Манафорта 7 серпня заявив Рік Гейтс – ключовий свідок у справі екс-керівника кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта та його колишній бізнес-партнер. На слуханнях справи Манафорта у суді в штаті Вірджинія він сказав, що ця співпраця була короткою і що за ці послуги Манафорту не платили.
На судовому засіданні 8 серпня Рік Гейтс сказав, що на осінніх виборах 2014 року в Україні Пол Манафорт працював на «Опозиційний блок», і той не доплатив компанії Манафорта за надані послуги 2,4 мільйона доларів. За словами Гейтса, Манафорт намагався стягнути повну плату за послуги аж до 2016 року.
За даними обвинувачення, загалом, працюючи в Україні на «Партію регіонів» і президента Віктора Януковича, Пол Манафорт заробив щонайменше 60 мільйонів доларів.
Як передає «Голос Америки», суддя Томас Елліс, який головує на суді у Вірджинії, неодноразово наголошував, що не цікавиться надмірними деталями подій в Україні. Суддя наголошує, що його цікавлять власне свідчення та докази, які стосуються суті звинувачень проти Манафорта, а саме – ухиляння від податків та відмивання грошей.
Рік Гейтс зізнався, що разом з Полом Манафортом вів 15 незареєстрованих банківських рахунків за кордоном, куди надходили гроші з України. Він також розкрив метод ухиляння від сплати податків.
Захист Манафорта переконує, що Гейтс взагалі не заслуговує довіри і в ході суду підняв питання його подружньої невірності. Сам Гейтс серед іншого визнав, що крав гроші у Манафорта, поки працював із ним, і 3 млн. доларів із цих грошей витратив на коханку.