В Івано-Франківську і Києві виявили мутований британський штам коронавірусу
Експерти назвали різницю між мутованим і оригінальним британськими штамами Covid-19
Експерти Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) виявили мутований британський штам коронавірусу в зразках із Києва та Івано-Франківська.
Мутований британський штам виявили у процесі секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, і двох із Києва. На Прикарпатті зразки для дослідження було відібрано, коли в регіоні розпочався спалах захворювання.
Яка різниця між мутованим і оригінальним британським штамом коронавірусу
«Модифікований “британець” відрізняється від попередника, вперше виявленого у Лондоні в грудні 2020 р., критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини», – сказано в повідомленні Інституту молекулярної біології і генетики в понеділок, 22 березня.
Нагадаємо, що досі на території України фіксували одиничні випадки попереднього британського штаму.
Експерти інституту вважають, що саме комбінація мутованих британських штамів коронавірусу спричинила нинішню хвилю епідемії і є поясненням дедалі частішого виявлення випадків повторного інфікування людей. Крім того, у повідомленні констатували, що лікарі фіксують важчий перебіг коронавірусної хвороби в людей.
В інституті зазначили, що отримані дані вже зареєстровано в міжнародній базі GISAID.
Інститут молекулярної біології і генетики: що це за установа
Інститут молекулярної біології і генетики входить до складу Національної академії наук України.
У штаті інституту 300 працівників, з яких 223 є науковими співробітниками. У 14 наукових відділах та шести лабораторіях ІМБГ працюють фахівці з молекулярної біології, біохімії, біофізики, мікробіології, біотехнології, хімії та генетики. У штаті інституту працюють, зокрема, 28 докторів наук та 106 кандидатів наук.
19 березня 2020 року стало відомо, що Інститут молекулярної біології і генетики НАН України розробив тест-систему для діагностики коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання Covid-19.