В Криму окупанти знищили частину дамби сховища токсичних відходів

Через знищення дамби, весь бруд від промивання та видобутку піску йде на міський пляж.

 В Криму окупанти знищили частину дамби сховища токсичних відходів
фото Керч ФМ
Концентрація миш'яку в урочищі перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 500 разів.

Поблизу Керчі, в результаті незаконного видобутку піску з урочища Плавні сталося руйнування дамби, яка перешкоджала потраплянню відходів у море. Про це 3 лютого повідомляє Керч ФМ.

У повідомленні наголошується, що видобуток піску у Плавнях, незважаючи на обурення екологів, громадськості та правоохоронних органів, щодня стає все більшим. Через знищення дамби, пряме промивання піску відбувається безпосередньо в каналі, з'єднаним з морем. Таким чином, весь бруд від промивання та видобутку піску йде на міський пляж.

Крім того, екологи заявляють про загрозу для здоров'я людей. Видобуток і промивання піску провокує різні захворювання, у самому піску містяться хімічні речовини - миш'як, ванадій, фосфор і залізо - в концентрації, що значно перевищує безпечні для життя і здоров'я людей норми.

За інформацією ЗМІ, цей пісок використовується при будівництві Керченського мосту. У МінТОТ України відзначають, що вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу Керчі є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію і загрожує здоров'ю людей та екології Чорного моря. У відомстві з посиланням на відкриті джерела уточнили, що в хвостах кількість миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 500 разів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук