В ООН створили фонд гуманітарної допомоги для постраждалих від війни на Донбасі

Цьогоріч фонд планує зібрати 162 млн доларів для допомоги постраждалим від війни на Донбасі

В ООН створили Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні та закликали донорі долучитися до нього, щоб допомогти мешканцям Донбасу, які стали жертвами війни, заявила помічниця генсека ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер на спеціальному засіданні ООН щодо Плану гуманітарної допомоги на сході України на 2019 рік.

«Я рада сьогодні оголосити про створення Об'єднаного фонду гуманітарної допомоги Україні і закликаю донорів приєднатися до нього», – заявила Мюллер, яку процитував телеканал «24».

Як повідомило «Радіо Свобода», у 2019 році цей фонд планує зібрати 162 млн доларів для допомоги постраждалим від війни жителям Донбасу.

«Цивільне населення продовжує платити найвищу ціну. Понад 3300 цивільних загинули і близько 9000 поранені від початку конфлікту в 2014 році. 1,5 мільйона людей стали внутрішньо переміщеними. Гуманітарні наслідки – значні. У 2019 році 3,5 мільйона людей потребуватимуть гуманітарної допомоги і захисту. Багато з них – літні люди, жінки і діти», – сказала Мюллер.

Вона також додала, що низка країн вже внесли свої гроші у фонд. На її думку, сьогоднішнє засідання ООН щодо Плану гуманітарної допомоги в Україні на 2019 рік дозволяє привернути увагу до страждань українців через війну на Донбасі.

«Сьогоднішня дискусія дає нам можливість ще раз звернути увагу на гуманітарні наслідки конфлікту. Поки політичні дискусії тривають, ми не повинні забувати людське обличчя цієї кризи і її вплив на цивільне населення, звичайних людей, які стикаються з її наслідками щодня», – зазначила вона.

Об'єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні (Ukraine Humanitarian Pooled Fund) відноситься до так званих Country-based Pooled Funds ООН, які дозволяють донорам – урядам, міжнародним і неурядовим організаціям – направляти свої внески на підтримку місцевих гуманітарних зусиль.

Координацією фонду в Україні буде займатися Офіс ООН з координації гуманітарних питань під керівництвом координатора з гуманітарних питань, координатора системи ООН в Україні. Таким чином, гроші можуть доходити до гуманітарних партнерів в зонах конфлікту вчасно, скоординовано і цілеспрямовано.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук