В Україні пройшли фінальні випробування крилатої ракети «Нептун»

«Нептун» — перша крилата ракета такого класу, створена в Україні після розпаду СРСР

СуспільствоЮрій Братюк, 5 квітня 20196350
Дальність польоту ракети може сягати 300 км

В Одеській області пройшли успішні завершальні випробування крилатої ракети «Нептун» в умовах протидії РФ засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Порошенко наголосив, що крилата ракета «Нептун» є одним із досягнень оборонного комплексу України, зокрема КБ «Луч».

«Тут на полігоні в Одеській області проходять одні із завершальних випробувань нової крилатої ракети, яка буде поставлена на озброєння ВМС ЗСУ. Це ракета протикорабельна, берегової оборони, ракета ця може використовуватися і Сухопутними силами ЗСУ», - заявив він. За словами президента, «величезний внесок, в тому числі – це можливості збільшення радіусу дії зазначеної ракети, використання високоточного озброєння, більш потужної бойової частини».

Крім того Порошенко доручив у надзвичайно короткий термін поставити на озброєння крилаті ракети в частини ВМС і Сухопутні війська ЗСУ для того, щоб збільшити потенціал, ефективність бойового застосування армії. Під час стрільб в акваторії Чорного моря забезпечувала безпеку група кораблів з 11 суден ВМС України.

Президент опублікував також відео з випробувань ракети.

«Нептун» – це комплекс з протикорабельними крилатими ракетами, який розробило державне конструкторське бюро «Луч». Дальність польоту ракети може сягати 300 км, вона здатна вражати наземні та морські цілі. Головне її призначення — знищення кораблів противника.

Як пише «Український мілітарний портал», ВМС України нині не мають жодного корабля, озброєного протикорабельними ракетами. Таке обладнання є лише на технічно застарілому малому ракетному катері «Прилуки». Він має дві протикорабельні ракети П-15М «Терміт». Ці ракети є застарілими, і не становлять загрози для противника. Окрім того самі ракети «Терміт» залишились в окупованому Криму.

Командування ВМС намагалось частково замінити їх потенціал, створивши берегову артилерійську бригаду та реактивний артилерійський полк. Це рішення ухвалили через відсутність альтернативи. Використання артилерії для ураження кораблів противника є анахронізмом, і має надзвичайно низьку ефективність. Тому ПКР «Нептун» озброюватимуть перспективні ракетні катери «Лань» або «Веспа» та корвети проекту 58258, які держава запланувала побудувати для ВМС.

Зазначається, що до цього Україна ніколи не створювала протикорабельні ракети. А за часів СРСР не мала жодного профільного конструкторського бюро, займаючись лише виготовленням складових для протикорабельних ракет. Тому «Нептун» створили фактично «з нуля».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук