В Україні створюють мусульманський батальйон з дислокацією у Херсонській області, - Джемілєв

Виступ Мустафи Джемілєва на II Всесвітньому конгресі кримських татар в Анкарі

При Міністерстві оборони України буде створений мусульманський батальйон з дислокацією в Херсонській області для контролю над проходженням вантажів на кордонах між Кримом і материковою частиною України.

Про це у суботу, 1 серпня, повідомив уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, повідомляє кримськотатарське агентство QHA («Агентство кримських новин»).

«Зараз прийняте рішення про створення мусульманського батальйону, який буде підпорядкований міністерству оборони України і який переважно буде дислокований у прикордонній з Кримом Херсонській області», - сказав Джемілєв, виступаючи на II Всесвітньому конгресі кримських татар в Анкарі (Туреччина).

За його словами, служити в такому батальйоні вже виявили бажання чеченці, інгуші, азербайджанці, узбеки і представників інших національностей.

Мустафа Джемілєв зазначив, що цей же батальйон також може бути використаний для контролю над проходженням людей і вантажів на кордонах між окупованим Кримом і материковою частиною України, а після звільнення Криму від окупації - для забезпечення правопорядку і запобігання на півострові різного роду можливих заворушень.

«У тій же Херсонській області ми вважаємо за доцільне сконцентрувати всіх наших співвітчизників, які змушені зараз покидати свою батьківщину і розселятися в інших областях України. Цим ми можемо досягти декілька цілей. По-перше, проживаючи разом, у своєму мовному та релігійному середовищі, у них буде менше ризиків втратити свою національну ідентичність. По-друге, це дасть можливість побудувати і відкрити там національні школи та культові установи. По-третє, посилить українську присутність в цій складній і значною мірою вразливій для російської пропаганди області. По-четверте, це полегшить повернення співвітчизників на свою батьківщину після звільнення її від окупації», - переконаний уповноважений президента України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук