В Україні відзначають День Гідності та Свободи
Шість років тому 21 листопада відбулися перші протестні акції, які розпочали Революцію Гідності
У четвер, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи, започаткований указом президента від 13 листопада 2014 року. Це свято відзначається на честь початку двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Гідності у 2013 році. День Гідності та Свободи є наступником Дня Свободи, що відзначався 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005-2011 роках, поки його не скасував президент Віктор Янукович.
21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію та скасувати підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і натомість зміцнити стосунки з Росією. Українці вийшли спочатку протестувати на вулиці Києва, а потім Львова й інших міст України.
Мирні зібрання студентства перетворилися в масові мітинги з палаючими шинами, «коктейлями Молотова» і бруківкою, що стала зброєю в руках протестувальників. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, під час акцій протесту загинули 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.
Після Революції Гідності і падіння тодішньої влади у березні 2014 року Росія анексувала Крим, а у квітні розпочалася війна на Донбасі, яка триває й досі.
Додамо, що Львові з нагоди Дня Гідності та Свободи запланували низку заходів для вшанування пам’яті загиблих та відзначення знакових для українців подій.