Для вимірювання споживання в кожній області на день не вимикатимуть електропостачання
Якщо Росія завдасть атак по енергетичній інфраструктурі, заміри перенесуть
З 9 по 24 липня в усіх областях України змінять графіки відключень світла – у кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів скасують обмеження в електропостачанні. Про це повідомили у пресслужбі НЕК «Укренерго» у п’ятницю, 5 липня.
«Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку - взимку та влітку – і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни», – ідеться у повідомленні.
В «Укренерго» зазначають, що в інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні.
Коли в області не буде обмежень в електропостачанні
У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік такий:
- 9 липня: Дніпропетровська область;
- 10 липня: м. Київ;
- 11 липня: Київська, Хмельницька області;
- 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
- 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
- 18 липня: Волинська, Львівська; Чернівецька області;
- 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
- 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
- 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.
Вимірювання не застосовуються для тимчасово окупованих територій України. У разі обстрілів Росією енергетичної інфраструктури, дати проведення замірів перенесуть.
Завдяки вимірам «Укренерго» зможе визначити, скільки влітку споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки їй потрібно електроенергії для життєдіяльності. Це дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами, додали в енергетичній компанії.
P.S. У понеділок, 8 липня, «Укренерго» скасувало вимірювання фактичного рівня споживання в областях у липні. Причиною тому став значний дефіцит в електромережі та підвищення температури, яка спричинила зростання енергоспоживання у регіонах.