В Україну не впустили чеського депутата, який був спостерігачем на «референдумі» в Криму

В Україну не впустили чеського депутата, який був спостерігачем на «референдумі» в Криму
фото Česká televize
Мілан Шарапатка був у Криму як спостерігач на «референдумі» про приєднання півострова до Росії

Українські прикордонники не впустили чеського депутата Мілана Шарапатку, який планував відвідати семінар Парламентської асамблеї НАТО у Києві. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на чеське видання Ceskenoviny.cz.

За інформацією ЗМІ, у неділю, 2 липня, чеський безпартійний депутат Шарапатка прибув до Києва з іншими депутатами, щоб відвідати семінар Парламентської асамблеї НАТО. Проте чеху довелося залишитися в транзитній зоні київського аеропорту, згодом він повернувся до Чехії.

«Я питав, що стало причиною відмови, але мені відмовилися її повідомляти. Я залишився в транзитній зоні, в той час як моїх колег пропустили», розповів Шарапатка.

«Я очікую, що Чехія відреагує на цей інцидент. Я вважаю, що вона повинна також заборонити в'їзд на територію країни десяткам депутатів українського парламенту, які сповідують націонал-фашистську ідеологію Степана Бандери. Це небезпечно не лише для нас, але й для всього світу», – написав депутат у своєму блозі з приводу заборони на в'їзд.

Видання зазначає, що три роки тому Мілан Шарапатка був у Криму як спостерігач на «референдумі» про приєднання півострова до Росії. Однак, на думку Шарапатки, не це було причиною відмови йому у в'їзді.

«З того часу я був в Україні кілька разів з тим же паспортом, і ніяких проблем не було», – сказав він.

Також повідомляється, що депутату заборонили в'їзд в Україну до 2018 року з міркувань безпеки.

Зазначимо, що колишній член чеської партії Úsvit, а потім представник SPD «Свобода і пряма демократія»), Мілан Шарапатка (Milan Šarapatkа) у лютому 2014 року заявив, що Україна може бути розділеною, тому що «ніколи в історії, навіть на короткий період, не існувала як самостійна держава».

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України заборонила в'їзд до України на 5 років екс-депутату Бундестагу, екс-заступнику голови Парламентської асамблеї ОБСЄ, колишньому парламентському статс-секретарю міністерства оборони ФРН Віллі Віммеру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук