В ЄС назвали чотири основні умови для ефективного впровадження Угоди про асоціацію

Україна має виконати чотири основні умови для ефективного впровадження Угоди про асоціацію з Європейським союзом, в тому числі, забезпечити потужну координацію між урядом та парламентом, заявив голова представництва ЄС в Україні Хьюґ Мінґареллі на засіданні українського уряду в середу, 25 жовтня.

«Перша умова – слід забезпечити потужну координацію між різними міністерствами, які задіяні у впровадженні Угоди про асоціацію. Це означає, що віце-прем'єр-міністр і урядовий офіс з питань європейської інтеграції повинні отримати реальну можливість для забезпечення координації такої роботи», – сказав Мінґареллі, якого процитувало агентство УНІАН.

По-друге, наголосив представник ЄС, на ранніх етапах необхідно задіювати парламент.

«Це означає, що, по-перше, кожного року уряд і Верховна Рада мають спільно визначати план дій пріоритетних заходів, які мають бути спільно виконані як урядом, так і ВР І, по-друге, перед кожною сесією уряд має чітко визначати ті пріоритетні заходи, які мають бути впроваджені в парламенті», – пояснив голова представництва ЄС.

Разом з тим, за його словами, мають відбуватися регулярні зустрічі між усіма зацікавленими сторонами: урядом, профільними міністерствами, відповідними парламентськими комітетами і представництвом ЄС в Україні – для того, щоб оцінити стан впровадження Угоди про асоціацію, усунути перешкоди, які стоять на шляху інтеграції, і разом визначати можливі рішення.

«Четверта умова – необхідно забезпечити ефективну комунікацію у ставленні до Угоди про асоціацію, яка могла би пояснити кожному українцеві, які переваги несе європейська інтеграція», – наголосив Мінґареллі.

Нагадаємо, 1 вересня Угода про асоціацію з ЄС набула чинності в повному обсязі. А 25 жовтня Кабмін схвалив план заходів з виконання Угоди, який передбачає виконати 2 тис. завдань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук