Вчені з компанії IBM зуміли записати інформацію на один атом

СвітРоман Ганкевич, 9 березня 20177450
Вчені з компанії IBM зуміли записати інформацію на один атом
фото Getty Images
Дослідникам вдалося записати один біт інформації на атом гольмію, а потім прочитати його.

Компанія IBM оголосила, що їй успішно вдалося зберегти дані на одному атомі. На думку вчених - це досягнення, яке потенційно зможе змінити спосіб роботи пристроїв зберігання даних в майбутньому, пише Nature.

Як зазначається, команда дослідників IBM зуміла помістити дані на один атом гольмію, який група вибрала через його потужне магнітне поле, що створює «багато непарних електронів». Електрони гольмію і їх близькість до його ядра дають кожному атому більше стабільності, ніж зазвичай, і дозволяють використовувати його для зберігання одного біта даних. Одним бітом виступала орієнтація магнітного поля атома гольмію.

Науковці використали два методи для читання даних, і обидва вони змогли прочитати одиничні біти даних від кожного окремого атома, а також «переписати» їх. Однак, для досягнення такого результату знадобилися абсолютний вакуум, відсутність вібрації та наднизька температура.

Цей спосіб запису даних теоретично дозволить підвищити щільність даних у тисячі разів: наприклад, записати всі 35 мільйонів пісень з бібліотеки iTunes на пристрій розміром з кредитну карту.

Відзначимо, що гольмій - це хімічний елемент з атомним номером 67, проста речовина якого є рідкісноземельним металом. Гольмій належить до лантаноїдів. Його температура плавлення 1460 °C. Він легко піддається механічній обробці, хімічно активний, а при високих температурах взаємодіє з киснем, галогенами та окислюється на повітрі. Гольмій часто використовується в люмінофорах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук