Верховна Рада підтримала нові покарання для злісних неплатників аліментів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 16 листопада 20176540

Верховна Рада підтримала посилення відповідальності несумлінних батьків за несплату аліментів, проголосувавши за відповідний законопроект у першому читанні на своєму засіданні в четвер, 16 листопада.

Як повідомив «Укрінформ», внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів у першому читанні підтримали 236 народних депутатів.

Законопроект, зокрема, передбачає встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон тим батькам, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, без участі суду.

Крім того, пропонується запровадити нові засоби примусового виконання рішень щодо злісних боржників: тимчасове обмеження їх у праві керування транспортним засобом, тимчасове обмеження у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; тимчасове обмеження у праві полювання.

При цьому законопроект визначає впровадження нового виду адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, коли правопорушник у вільний від роботи чи навчання час має виконувати оплатні суспільно корисні роботи, визначені органами місцевого самоврядування.

Депутати переконані, що ухвалення цього законопроекту в цілому забезпечить належне виконання рішень щодо стягнення аліментів, дасть змогу зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Раніше такі покарання анонсував міністр юстиції Павло Петренко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук