Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про скасування депутатської недоторканності

Документ стане законом, якщо в другому читанні за нього проголосують щонайменше 300 народних депутатів

Верховна Рада зробила перший крок, щоб скасувати депутатську недоторканність

Верховна Рада в ніч на п’ятницю, 30 серпня, у першому читанні схвалила проект закону про внесення змін до ст. 80 Конституції України, яким пропонується позбавити народних депутатів недоторканності. За документ проголосували 363 народних депутати.

Законопроект пропонує виключити зі ст. 80 Конституції положення про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані, а також що їм гарантується депутатська недоторканність. У разі затвердження в цілому конституційних змін, у цій статті залишиться лише одна норма – про те, що народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачено, що закон, у разі його прийняття, почне діяти з 1 січня 2020 року.

Документ в 2018 році зареєстрував на той час президент України Петро Порошенко. Конституційний суд у червні 2018 року визнав законопроект конституційним.

У Верховній Раді 8-го скликання не розглядали ці конституційні зміни, посилаючись на те, що в своєму висновку КС звернув увагу, що, приймаючи рішення про скасування депутатської недоторканності, необхідно враховувати здатність політичної і правової системи України в разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення народними депутатами України своїх повноважень.

Як зазначила агенція «Інтерфакс-Україна», представник партії «Слуга народу» Руслан Стефанчук напередодні вступу в повноваження Верховної Ради 9-го скликання в коментарі журналістам наголосив, що в резолютивній частині висновку Конституційного суду до законопроекту немає ніяких зауважень, тому перешкоди його розгляду відсутні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук