Верховна Рада посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Відтепер за секс з особою, якій немає 16 років, каратимуть тюрмою до 5 років, навіть якщо була згода

Парламент ухвалив зміни до закону про захист дітей від сексуальних зловживань

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №2016 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань і сексуальної експлуатації».

Як повідомив «Гордон», ініціатором законопроекту стала народна депутатка від «Блоку Петра Порошенка», представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко. За ухвалення закону проголосував 241 депутат.

До Кримінального кодексу України вносять зміни, згідно з якими в ньому буде зазначено конкретний вік неповнолітнього, який зазнав сексуального зловживання. Цього раніше зазначено не було.

«Викласти назву ст. 155 у редакції: статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку», – ідеться в документі.

Як пише «Українська правда», таким чином в Україні встановлюється (статтею 155 КК) мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також не виникає потреби в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

«Природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк», – йдеться у прийнятому законопроекті.

Якщо такі зносини вчинені близькими родичами або членами сім’ї, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Створення або утримання місць розпусти і звідництво вчинені із залученням малолітньої особи тепер каратимуться позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Нагадаємо, у січні перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін заявив про необхідність створення відкритого реєстру педофілів та запровадження суворішого покарання за насильство над неповнолітніми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук