Верховна Рада провалила голосування щодо перейменування Дніпропетровської області

У свою чергу рішення щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку було успішно прийнято.

СуспільствоЮрій Братюк, 20 листопада 20184321

У вівторок, 20 листопада, Верховна Рада України не змогла направити до Конституційного суду законопроект про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

За включення до порядку денного і скерування до КС проекту закону про перейменування Дніпропетровської області проголосували лише 202 депутати з 226 мінімально необхідних. У зв'язку з цим, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що у зв'язку з цим необхідно терміново вносити новий проект закону про перейменування Дніпропетровської області. У свою чергу рішення щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку з третьої спроби підтримали 239 народних депутатів за необхідних 226. Законопроект буде направлено до КСУ і після того, як він надасть свій висновок, народні депутати зможуть ухвалити вказаний документ у першому читанні. Згідно з процедурою, прописаною в Конституції, для для ухвалення в цілому потрібно не менше ніж 300 голосів депутатів.

Варто уточнити, що у рамках декомунізації Дніпропетровськ та Кіровоград були перейменовані влітку 2016 року на Дніпро та Кропивницький відповідно. Рішення щодо зміни назв областей перенесли на певний час у зв'язку зі складністю процедури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук