Верховна Рада закликала світову спільноту визнати депортацію кримських татар геноцидом

Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом засудити дії окупаційної влади Російської Федерації, спрямовані на заборону меджлісу кримськотатарського народу на території півострова, і закликала визнати депортацію кримських татар з Криму 1944 року геноцидом кримськотатарського народу.

Як передає «Інтерфакс-Україна», на ранковому пленарному засіданні в середу звернення Верховної Ради до ООН, Європейського парламенту, ПАРЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, світових лідерів і усіх членів міжнародної спільноти про вшановування жертв геноциду кримськотатарського народу і засудження порушень Російською Федерацією прав і свобод кримськотатарського народу підтримали 240 народних депутатів.

Верховна Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити політику, спрямовану на порушення прав людини і свобод громадянина в Криму як невіддільній частині суверенної території України, зокрема прав кримських татар як корінного народу України.

Верховна Рада заявляє, що системний тиск на кримськотатарський народ, репресії громадян України за національною ознакою, організація етнічно і політично мотивованих переслідувань кримських татар, їхніх органів, таких як меджліс і курултай кримськотатарського народу, на тимчасово окупованій території України з боку державних органів Російської Федерації є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу.

Парламент звертається до міжнародної спільноти із закликом засудити дії окупаційної влади Російської Федерації, спрямовані на заборону меджлісу кримськотатарського народу на території півострова, і закликає усіх світових лідерів і визнаних громадських діячів докласти зусиль для захисту кримських татар від дискримінації і переслідувань з боку Російської Федерації.

Верховна Рада закликала міжнародну спільноту визнати депортацію з Криму кримських татар в 1944 році геноцидом кримськотатарського народу. Парламент звертається до усіх держав світу і міжнародних організацій і інститутів із закликом приєднатися 18 травня, в день пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, до вшанування пам’яті безневинних жертв злочинної депортації кримськотатарського народу, здійсненої комуністичним тоталітарним режимом, а також жертв протиправних дій російської окупаційної влади.

Верховна Рада також закликала міжнародну спільноту сприяти притягненню до відповідальності усіх винних в окупації і протиправній анексії Криму та системних і широкомасштабних порушеннях прав людини на українській окупованій території.

Як відомо, 26 квітня окупаційний верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, через що його головний офіс переїхав до Києва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук