Верховна Рада затвердила Дисциплінарний статут Нацполіції

Відтепер керівники персонально відповідатимуть за свої накази та за їхню відповідність закону

Верховна Рада затвердила Дисциплінарний статут Нацполіції
Закон про статут набере чинності за три місяці після офіційного опублікування

Верховна Рада ухвалила закон, яким затвердила Дисциплінарний статутНаціональної поліції України, повідомив «Укрінформ».

«Дія цього Статуту поширюється на осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України та податкової міліції, які повинні неухильно додержуватися його вимог», - йдеться у тексті законопроекту.

Згідно зі статутом, віддавати незаконний наказ або такий, що не пов’язаний із службовою діяльністю поліції або виходить за межі посадових (функціональних) обов’язків керівника, забороняється.

Керівник відповідає за свій наказ, результати його виконання, відповідність його закону. Наказ, відданий з порушенням вимог закону або з перевищенням повноважень, є недійсним та підлягає скасуванню прямим керівником.

За порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.

Окрім того, Статутом визначається, що заохочення є засобом підтримання службової дисципліни, що полягає у відзначенні поліцейського за успішне виконання ним обов’язків, а також за інші заслуги перед державою та суспільством. При цьому до поліцейських можуть застосовуватися ряд заохочень, зокрема заохочення відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства внутрішніх справ України «Вогнепальна зброя» та «Холодна зброя».

Цей закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук