Верховній Раді запропонували зробити державну мову мовою реклами в Україні

Раніше це питання регулював закон Ківалова-Колесніченка, проте він втратив чинність

У парламенті зареєстрували законопроект про мову реклами в Україні

Народні депутати внесли на розгляд Верховної Ради проект закону, яким пропонують визначити мовою реклами українську. Ініціаторами законопроекту №8522 є 15 нардепів різних фракцій.

Проектом закону передбачається внесення змін до статті 6 закону України «Про рекламу» з чітким визначенням порядку застосування мов у рекламі.

У пояснювальній записці автори законопроекту вказують, що після скасування дії закону «Про засади мовної політики» (так званий закон Колесніченка-Ківалова) 28 лютого 2018 року законодавство України не містить правової норми, яка б регулювала мову реклами в Україні.

«Загальні норми законодавства України про використання мов, зокрема стаття 10 Конституції України, не містять норм, які регулюють мову реклами. Така правова прогалина створює неоднакове тлумачення щодо правового режиму мови реклами у громадян, суб’єктів господарювання, державних органів. Відсутність належного регулювання мови реклами призводить до порушення загального принципу права, відповідно до якого кожний має передбачати наслідки своїх дій і встановлену законом відповідальність за них. У зв’язку з вищенаведеним виникла нагальна і термінова потреба врегулювання мови реклами в Україні», – зазначили автори законопроекту.

Документ визначає, що мовою реклами в Україні є державна мова, якою, відповідно до Конституції, є українська мова.

Водночас запропоновано, що об’єкти інтелектуальної власності, зокрема, знаки для товарів та послуг, торгівельні марки, комерційні найменування тощо наводитимуться в рекламі тією мовою, якою їм надано правовий захист відповідно до законодавства України та чинних в Україні міжнародних угод.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук