Верховний суд Іспанії виніс тюремні вироки лідерам сепаратистів Каталонії
Жителі Каталонії у відповідь на рішення суду заблокували дороги і влаштували протест
Верховний суд Іспанії виніс вирок дев'ятьом лідерам сепаратистів Каталонії: за участь в референдумі 2017 року щодо незалежності від Іспанії лідери сепаратистів отримали від 9 до 13 років в'язниці, повідомляє агентство La Vanguardia.
Як повідомляється, суд виніс максимальний вирок для заступника глави уряду Каталонії Оріола Жункераса, який отримав 13 років ув'язнення за підбурювання до заколоту і розтрату державних коштів.
Жителі Каталонії у відповідь на рішення суду вийшли на вулиці міста, заблокувавши дороги. Люди вимагають звільнити політичних діячів.
Акції відбуваються і в інших містах, таких як Жирона, Таррагона і Манреса. У Жироні люди заблокували залізницю на знак протесту.
скріншот La Vanguardia
Своєю чергою адвокати лідерів заявили, що оскаржуватимуть рішення суду в Конституційному суді та Європейському суді з прав людини.
Крім того суддя Верховного суду Іспанії Пабло Лларена розпорядився видати новий європейський ордер на арешт колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона. Про це повідомляє El Pais.
В ордері йдеться, що Пучдемона підозрюють у підбурюванні до заколоту та розтраті державних коштів у зв'язку з проведенням референдуму про незалежність Каталонії в 2017 році.
Раніше п'ятеро каталонських політиків ненадовго вийшли із в'язниці, де чекали суду за керівництво рухом за незалежність 2017 року, щоб зайняти свої місця в парламенті Іспанії.
Крім того, як інформує «Європейська правда», протестувальники оголосили блокаду аеропорту Барселони. До протесту на летовищі закликала організація "Демократичне цунамі", оголосивши масову мобілізацію через соцмережі.
Molts santcugatencs responen a la crida de @tsunami_dem per acudir a l'aeroport del Prat i bloquejar les terminals. #SantCugat #SentenciaProces pic.twitter.com/Bs054q843b
— elCugatenc (@elCugatenc) 14 октября 2019 г.
До слова, в травні Європейський суд з прав людини постановив, що у 2017 році іспанські судді на законних підставах заборонили проведення засідання регіонального парламенту Каталонії, на якому тодішній глава уряду Карлес Пучдемон планував проголосити незалежність Каталонії.