Верховний суд відмовив переселенцям в участі в місцевих виборах

СуспільствоАндрій Стець, 22 серпня 20183470

Право участі в місцевих виборах є тільки у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території і зареєстровані на території села, селища, міста. Про це повідомляє прес-служба Верховного суду, який розглянув у касаційному порядку цивільну справу за позовом про поновлення виборчих прав.

Позов подала жінка, якій Держреєстр виборців відмовив у зміні виборчої адреси в зв'язку з реєстрацією в якості внутрішньо переміщеної особи. Представники Держреєстру відмовили на тій підставі, що у жінки не було документа, що підтверджує її належність до місцевої громади. При цьому довідка про реєстрацію ВПЛ не була врахована.

Апеляційний суд, скасувавши рішення суду першої інстанції, прийняв постанову про відмову в задоволенні позовних вимог. Верховний суд погодився з рішенням апеляційного суду на тій підставі, що право голосу на виборах депутатів міськради, вибори міського голови мають громадяни України, які належать до відповідної територіальної громади і проживають в межах відповідного виборчого округу.

У рішенні суду зазначено, що місце реєстрації не повинно бути тимчасовим. Оскільки довідка внутрішньо переміщеної особи свідчить, що місце проживання змінено на певний період, така реєстрація не може служити підставою для участі в місцевих виборах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук