Верховний суд визнав незаконним скасування соцвиплат жителям окупованих територій

Верховний суд України узаконив так званий «пенсійний туризм». Таку назву отримало явище отримання жителями окупованих територій своїх виплат у вільній від загарбників частині країни, повідомляє ТСН.

Рішення стало прецедентом завдяки задоволенню позова переселенки Лідії Мельникової, котрій рік тому припинили виплату пенсії за віком на підставі постанови Кабінету міністрів, якою регулюють виплату тимчасово переміщеним особам. Цим документом передбачено, що в разі реєстрації на підконтрольній уряду території України, а фактичному проживанні на окупованій території або відсутності ідентифікації, пенсію не платитимуть.

За минулий рік кількість отримувачів пенсії серед внутрішньо переміщених осіб скоротилася на понад 30 тисяч. Однак Верховний суд наголосив, що право на пенсію гарантовано Конституцією. Це рішення суду є прецедентом для схожих справ.

«Людина, яку я захищав у суді, звичайно, періодично їздить у Донецьк, навідується до свого помешкання, як це роблять усі внутрішньо переміщені особи. Пенсія – це її власність, ніхто не може позбавити власності людину, якщо вона переміщується», – наголосив адвокат Мельникової.

«Якщо парламент бажає змінити правила соціальної забезпеченості, пенсійного забезпечення – це можна зробити виключно законом. Кабмін не має права припиняти постановою обмеження виплат», – наголосив суддя Верховного суду Володимир Кравчук.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини визнав, що Україна не може виплачувати пенсії на окупованих територіях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук