Вибори на окупованих територіях неприпустимі, — «Народний фронт»

Вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей неприпустимі, а політичне врегулювання конфлікту можливе лише після цілковитого виведення російських військ та відновлення суверенітету в цих районах і над кордоном.

Про це заявив народний депутат від «Народного фронту» Євген Дейдей, коментуючи дискусію навколо «мінського мирного процесу».

«Так звані вибори на окупованих територіях та амністія, яка нібито має їм передувати, — це послідовна і чітка вимога Російської Федерації. Річ не в тім, чи теоретично можливо провести демократичні вибори на, наголошую, окупованих територіях. Згода України на такі вибори, як і на поспішне застосування будь-яких інших внутрішньополітичних механізмів врегулювання конфлікту на Донбасі, стане остаточним визнанням цього конфлікту внутрішньо-українським. Цього хоче Росія, і категорично не хочуть українська держава, українське суспільство», — наголосив Дейдей.

Для проведення виборів та оголошення амністії, наголосив він, спершу необхідно, щоб держава-агресор припинила війну проти України, вивела свої війська, а її злочини отримали належну правову оцінку в світі, з гарантуванням Україні належної компенсації за ці злочини.

«Росія не може вимагати чи «гарантувати» так зване політичне врегулювання в конфлікті, який сама ж одноосібно спричинила й продовжує. Її політичні й військові маріонетки на Донбасі повинні постати перед справедливим судом, а не претендувати на участь у виборах. Справжнє політичне врегулювання ситуації відбудеться дуже швидко й природньо після припинення агресії Російської Федерації. До того часу ці території мають офіційно вважатися тимчасово окупованими, як і Крим. Заяви української дипломатії щодо питань звільнення Донбасу і Криму повинні звучати синхронно», — сказав Євген Дейдей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук