До теми
На Винниківському озері – «гарячий» пляжний сезон. Це єдине озеро у місті, яке має усі дозволи від надзвичайників і рятувальників для того, щоб там купались люди.
Навіть у будні тут уже є трохи відпочивальників.
Кілька тижнів тому санепідемстанція виявила у воді Винниківського озера кишкову паличку. Та після цього водойму продезінфікували. Тож зараз там можна купатись.
«Тоді було декілька факторів: зниження температури, були великі випади атмосферних дощів, великий водозбір. Йшли стоки води через пляж і потрапляли у водне плесо. Відповідно в цей період були відібрані показники води, з 4 аналізів в одному було перевищення. Ми обробляли вапняною шпонкою пляжі і центральні частини довкола берегів», – розповів директор бази відпочинку «Винниківське озеро» Роман Таратула.
Загалом на озері двічі на місяць проводять заміри води. Також тут чергує бригада рятувальників. Вони плавають на човні біля буйків та наглядають за відпочивальниками.
Загалом ситуація на водоймах Львівщини невтішна. У Львові вже цього року загинув один хлопець, в області – 38 людей.
«Температурний режим, який зараз встановився, надзвичайно тяжкий для нашої служби. На даний момент уже є 38 утоплеників, із них є 3 дітей. Ясниський кар'єр – найважчий. За півтора місяця було 12 виїздів. Пройдено під водою сотні метрів», – розповів начальник Львівської центральної рятувально-водолазної служби Роман Фіца.
Рятувальники пояснюють, що такі випадки стаються через те, що відпочивальники не дотримуються елементарних правил безпеки, випивають та заходять у воду.
«Прийшли на озеро дорослі люди, випили стаканчик. Перший, другий, третій, тоді з'являється героїзм. Пішли у воду. В результаті п'яний на воді – це вже небезпека. І діти, коли дорослі вип'ють, теж кинуті напризволяще», – пояснив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій ЛМР Віктор Іваницький.
Існує також небезпека перегрітися на сонці і відразу в воду – може звести судома.