Виставка до 140-річчя Івана Труша відкриється у Національному музеї у Львові

12 грудня 20082920

13 грудня - особливий день в історії Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького. Цього дня 1913 року засновник установи Митрополит Андрей Шептицький урочистим актом передав інституцію, яку створив, у дар українському народові. На відзначення цієї знаменної події щороку в музеї 13 грудня традиційно відкривають фондову виставку. Цього року таким заходом стане виставка творів Івана Труша, приурочена до 140-річчя від дня народження видатного українського художника, - повідомили ZAXID.NET в НМЛ.

Уже напередодні відкриття виставка набула широкого розголосу серед мистецтвознавців і громадськості Львова. Захід матеріально й інформаційно підтримали чимало меценатів.

Цьогорічна виставка - найповніша презентація творчості Івана Труша. Крім робіт із фондової збірки музею, буде представлено також праці художника з приватних колекцій. Багато творів митця відвідувачі музею побачать уперше (рисунок вуглем "Портрет батька", рисунок "Автопортрет", етюдні роботи із серій "Краєвиди Галичини" та "Подорожі Кримом"). Більшість картин до виставки було реставровано й оформлено в нові рами. Для якнайкращої презентації творчості митця виставкові зали Національного музею було оснащено новою сучасною системою освітлення коштом генерального спонсора проекту.

Крім картин Івана Труша, на урочистому відкритті буде представлено слайд-шоу, під час якого відвідувачі зможуть побачити родинні фото з архіву художника, а також світлини роботи І. Труша, які митець використовував для написання творів, що представляють різні цикли і серії ("Про самоту", "В обіймах снігу", "З життя пнів та дерев", "Подорожі Єгиптом", "Подорожі Італією" та ін.). Це дасть змогу ознайомитися з творчою лабораторією митця та з етапами його праці: фотографія - етюд - картина.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук