Як львів'яни реагують на ймовірність легалізації медичного канабісу
Під час опитування від Зеленського це запитання підтримали майже 65% респондентів
Застосування марихуани у медицині легалізовано у Польщі, Данії, Швейцарії, Італії, Ізраїлі, Туреччині, Панамі та інших країнах. Її дозволили й на більшості території США. Використовувати знеболювальне частково мають право ще 30 країн світу. В Україні ж ухвалювати такий законопроект не поспішають. Адже багато хто думає, що так наркоманія у суспільстві буде поширюватись ще стрімкіше.
Однак застосування препаратів, які містять в собі канабіс, полегшує життя мільйонам пацієнтів зі синдромом Паркінсона, епілепсією, онкохворим. Зокрема тим, у кого рак, після хіміотерапії допомагає один з компонентів, що діє як знеболювальне, — канабідіол. Він не має такої дії, як інша складова марихуани — тетрагідроканабіол. Про це розповідає онколог Західноукраїнського дитячого медичного центру Роман Кізима.
«Людей все одно болить, але організм не сприймає біль катастрофічно. Йдеться про невиліковних пацієнтів — у тих, в кого росте велика пухлина або багато метастазів в кістках. Їхнє тіло не звикає до медичної марихуани, її побічні ефекти набагато слабше виражаються, ніж ті, які можуть дати класичні знеболювальні», — каже лікар.
Медична марихуана — це висушені листя, квіти та стебла рослини Cannabis. Вони стають екстрактами таблеток, спреїв чи олій. І рятують пацієнтів, коли в них є порушення сну, тривога, спазми м’язів, епілепсія.
Ми опитали львів’ян, яка їхня думка з цього приводу. Щоправда, щоб висловити своє бачення, декому таки бракує знань.
«Мені здається, що це проти питань етики. Марихуана, у будь-якому випадку, зводить психіку в ненормальний стан», — вважає львів'янка Оксана Сосновська.
Натомість інші стають на захист тих, кому без канабісу важко.
«Він присутній в Україні. Якщо його легалізують у медичних цілях, то це буде якась допомога людям. Хворим потрібно допомагати, їхній біль має бути полегшений», — переконані львів'яни Олена Брійовська та Ігор Харов.
Тим часом у директорки благодійного фонду «Крила надії» Наталії Ліпської є з десяток друзів та знайомих, що лікуються марихуаною за кордоном. Жінка каже: в Ізраїлі, Франції чи Голландії не виникає питань, щоб отримати таке знеболювальне.
«Моя знайома лікувала за кордоном рак. У неї був сильний рвотний рефлекс, який не могли усунути медикаментозно. Лікарі порадились і виписали їй медичний канабіс, що вирішив цю проблему. Чому людям можна виписувати морфін, який є опіатом, і не можна марихуани, що не має такої сильної дії?», — зазначає Наталія Ліпська.
Поки в Україні лише починають говорити про легалізацію медичного канабісу, маємо перші цифри щодо цієї думки. Як засвідчило народне опитування від Зеленського, частина громадян не проти. Питання щодо марихуани та її законності підтримали майже 65% опитаних.