Як розгортається “паспортне питання” у Львові

Андрій Мочурад, 3 квітня 201330183

Спочатку про позитиви у справі. Станом до 3 квітня, у трьох регіональних відділеннях ДМС у Львові вже вдалось подати документи на виготовлення закордонного паспорту, не сплачуючи ні за бланк, ні за довідку про несудимість, ні за фотографування, ні за ксерокопії. Тобто за 257,15 грн.

Герой Ютубу, Брославський Мирослав Михайлович (начальник Міжрегіонального центру видачі паспортних документів на Залізничній 56), який під час нашого сьогоднішнього візиту помітно нервував, але поводився коректно, все-таки продовжував твердити, що довідка про несудимість, якщо її громадянин не виготовляє самостійно, є платною – всупереч роз’ясненню начальника Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області  Я.Д. Скиби (фото) та листа ДМС у Львівській області, розповсюдженого через ЗМІ.

Як повідомив нам пан Брославський, паспорт буде виготовлено, якщо подати документи. Але його не видадуть допоки не будуть оплачені всі довідки - “попереджують” (фактично шантажують) у відділенях ДМС.  Роз’яснення про те, що довідку можна виготовити безкоштовно або самостійно, на інформаційному стенді відсутнє, а роз’яснення пана Скиби чемно лежить.. . у кабінеті Брославського, але ніяк не на інформаційному стенді.

Натомість, на стенді подана інформація, що у ЗМІ подаються “брехливі” повідомлення про порушення законодавства та ціну паспорта. Конкретного посилання на законодавство, чому послуга окрім держмита вартує ще 207,15, на стенді також немає. Запитання щодо постанови КМУ №292 від 11.04.12р., що скасовує необхідність сплачувати 120 грн. за бланк паспорта і паном Брославським, й іншими представниками ДМС поки що ігнорується.

  

На вул. Ярослава Мудрого (ДМС Залізничного району) довідку про несудимість вимагали у всіх громадян, що подавали документи (вручались бланки для оплати 30 грн. ДП "Документ", в яких навіть не було вказано за що проводиться оплата), допоки в кабінеті не довідались, що в коридорі є “люди з текстами постанов”.  Окрім активістів, у ДМС на Я. Мудрого, також були приватні особи, що (з їхніх слів)  прочитали інформацію в Інтернеті.

Під час подавання документів (ДМС Залізничного району, вул. Я.Мудрого 12а) , після роз’яснювальної розмови, працівники ДМС у мене особисто вже не вимагали оплатити послуги “перевірки на несудимість”  й навіть допомогли внести інформацію до заздалегідь підготовленого бланку для дозволу на обробку данних! Водночас вони попередили, що, якщо ж перевірка не буде оплачена, то “не гарантують вчасне надання інформації”!!

Загалом, поводяться привітно, майже з розумінням, тепер вже мали бейджики, тощо.  Щоправда, бідкались - мовляв, яким добрим зараз є ДП “Документ”, бо за гроші цього підприємства купують папір і обігрівачі!

Позиція ініціативної групи: ми не воюємо з працівниками ДМС, що приймають документи, а відстоюємо свої права. Позитивні зрушення чітко прослідковуються.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • fakt 7 квітня 2013, 23:53

  Мій син ходить в школу в 5 клас ,сказали принести довідку про не судимість!?????? МАРАЗМ.Правда ми опротестували і на щастя здоровий глузд переміг голову чиновника і той зрозумів,що зморозив щось таке не зовсім зрозуміле для нього самого !

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 6 квітня 2013, 16:38

  Можливо я не правильно розумію, але:
  1) оплату 120грн за бланк беруть на підставі КМУ №1098, яка на сайті законів ВР числиться як чинна;
  2) оплату 87,15 беруть згідно того ж КМУ №795 зі всіма редакціями, в таблиці внизу така сума є за зак.паспорт.
  А от про судимість - то дійсно виглядає що забаганки...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 3 квітня 2013, 22:01

  Разом ми сила !ПРИЄДНУЙТЕСЯ !Відстоюймо своє право всі як один ГУРТОМ !

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук