До кінця тижня у Львові протримається мінусова температура й падатиме сніг. Львів’янам радять обережно ходити, обирати взуття без слизької підошви та носити льодоходи, оскільки на дорогах і хідниках буде ожеледиця.
Один зі способів вберегтися від падінь – це льодоходи. Їх одягають як на кросівки, так і на чоботи з підборами й танкетками. Однак, не радять ходити на них у приміщеннях, особливо там, де викладена плитка. Найбільше ними користуються люди старшого віку, вагітні жінки та діти, рідше їх купують чоловіки.
«Головне – це підібрати правильний розмір, бо якщо він буде хибним, льодохід сповзатиме, а триматися на підошві він має міцно і щільно», – радить завідувач взуттєвого магазину Олександра Андрієчко.
Якщо бажання носити льодоходи немає, є й інші способи застерегти себе від травм.
«Треба вибирати зручне взуття, аби триматися міцно на поверхні землі. Я стараюся робити маленькі кроки, ходити там, де посипано піском», – каже студентка Лілія.
А для львів'янки Андріани – головне завчасно вийти з дому, аби не бігти вулицею, якщо кудись спізнюєшся: «Якщо вийдеш завчасно – не створиш проблем ні собі, ні близьким».
Боротися з ожеледицею місто готове, бо ще восени випробували снігоочисну техніку.
«Є закуплені протиожеледні матеріали,є піскосуміш, є технічна сіль, крім того, всі наші ЛКП забезпечені матеріалами для того, аби двірники могли вручну посипати, для того, щоб вони були в належному стані», – каже заступник голови Галицької адміністрації з питань ЖКГ Андрій Зозуля.
Черг у травмпунктах через падіння через ожеледицю поки що немає. Найбільший ризик потрапити у лікарню через ожеледицю – у людей поважного віку.
«Більшість травм – це забої та розтяги зв'язок, які отримують 70% потерпілих, 30% – люди з переломами верхніх і нижніх кінцівок. Невелика частина травм є черепно-мозковими», – каже завідувач травматологічного пункту №1 Олександр Рудковський.
А також лікар радить, як правильно падати: «Більшість людей, які хочуть себе підстрахувати, опираються на руки, тому й ламають променеві кістки, які є типовим переломом. Ліпше присісти на коліна і своєчасно пригнутися, тоді легше буде падіння і травма не буде такою важкою», – каже лікар.
Сніг та мінусова температура утримаються до кінця тижня. Вдень очікують до –5 градусів, а наступне потепління очікують аж наприкінці місяця.