Янукович підписав зміни до закону про вибори
Президент України Віктор Янукович підписав закон про зміну виборчого законодавства. Про це повідомили у прес-службі Президента України.
Закон вступає в силу на наступний день після його опублікування.
Нагадаємо, 21 листопада 2013 року народні депутати України підтримали у другому читанні цей закон. За відповідне рішення проголосували 365 народних депутатів.
Це євроінтеграційний закон, прийняття якого вимагали представники ЄС для підписання угоди про асоціацію з Україною. Закон, розроблений народними депутатами від Партії регіонів Олександром Єфремовим та Володимиром Олійником, підготовлений з урахуванням висновків і рекомендацій місії зі спостереження за виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року.
Новий закон передбачає, серед іншого, що реєстрація кандидатів-мажоритарників здійснюється виключно ЦВК, ЦВК затверджує форму, колір і зміст виборчих бюлетенів, зокрема і для одномандатних округів, а у попередній версії законопроекту була пропозиція про те, що бюлетень кожної окружної комісії може бути під різним кольором та різним змістом.
Також забороняється змінювати межі виборчих округів протягом виборчого процесу, що було на попередніх виборах.
Окрім цього, закон передбачає створення закордонного виборчого округу, зміну процедури формування окружних виборчих комісій, зменшення розміру грошової застави при реєстрації, обмеження розміру виборчого фонду. Закордонний виборчий округ об'єднає всі виборчі дільниці за кордоном, повноваженнями окружної комісії цього округу пропонується наділити Центрвиборчком.
ЦВК не пізніше, ніж за 175 днів з дня голосування оприлюднює на своєму офіційному сайті перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, а також адрес приміщень відповідних виборчих комісій, але не пізніше, ніж на другий день після початку виборчого процесу публікує зазначені відомості в загальнодержавних, регіональних і приватних ЗМІ.
Процедура визнання голосування на виборчих дільницях "недійсним" залишається в чинній редакції.
Крім того, пропонується зобов'язати оприлюднювати інформацію про вартість рекламних площ і місць їх розташування в установленому ЦВК порядку для прозорості проведення у виборчих комісіях, унормовано порядок нагляду за дотриманням ЗМІ вимог виборчого законодавства, ст. 74. А також пропонується закріпити за ЦВК повноваження реєстрацію довірених осіб кандидатів, оскільки окружні комісії формуються набагато пізніше, ніж реєстрація кандидатів.
Також вилучено норму про можливість визнання "недійсними" голосування на дільницях в судовому порядку, це позитивно, але ніяк не врегульовано діючий порядок визнання "недійсним".