Ярош оцінив перспективи створення добровольчої армії в Україні
Колишній лідер «Правого сектору», позафракційний народний депутат Дмитро Ярош вважає, що шанси прийняття законопроекту про Українську добровольчу армію зростуть у разі, коли діючий спікер Верховної Ради Володимир Гройсман обійме посаду прем’єр-міністра, а головою парламенту стане Андрій Парубій. Про це він сказав в інтерв’ю «Апостроф».
«Так, тоді шанси прийняти законопроект про Українську добровольчу армію збільшуються», – відповів Ярош.
Він уточнив, що зараз цей законопроект перебуває на доопрацюванні.
За його словами, створення добровольчої армії має на меті задіяти потенціал бійців, які повертаються з фронту.
«Це прагнення їх задіяти, піти на конструктив. Ми не просто так спостерігаємо, що проти добровольців порушено кримінальні справи. Адже люди повертаються з фронту з поствоєнні синдромом, вони мобільні ... А крім усього іншого, ця Добровольча армія повинна займатися військово-патріотичним вихованням», – сказав Ярош.
«Така армія дасть можливість, як в Естонії або Швейцарії, задіяти добровольчий і волонтерський потенціал», – зазначив Ярош.
На думку нардепа, на першому етапі організації Добровольчої армії досить в кожній області України мати по одному батальйону.
«Їх можна теоретично звести в бригади, щоб здійснювати оперативне командування», – додав Ярош.
Він повідомив, що у законопроекті йдеться про задіяння цих підрозділів усіма силовими структурами, включаючи департаментом надзвичайних ситуацій. Умовно, якщо горить ліс на Херсонщині, то добровольці можуть бути задіяні.
Ярош зазначив, що збирає голоси для прийняття законопроекту, і поки що йому важко оцінити його шанси.
«Я збираю голоси. Наприклад, я говорив з Садовим, і він пообіцяв, що фракція «Самопоміч» буде підтримувати цей законопроект, тому що їм це підходить концептуально. Зараз спілкуюся з міжфракційними депутатами і з представниками різних фракцій. Я думаю, що не буде проти «Радикальна партія Ляшка», не виключаю, що підтримає «Батьківщина», – сказав він.
Зазначимо, нещодавно Дмитро Ярош увійшов до міжфракційного об’єднання «Наступ», яке ставить собі за мету боротьбу з проявами російської гібридної агресії в Україні в інформаційній, економічній сферах. В об’єднанні десять депутатів, серед яких, зокрема, Андрій Левус, Микола Княжицький, Ігор Лапін, Вадим Денисенко.