Яценюк: Україна має найважливіший потенціал – інтелект і талант

Суспільство7 лютого 20162153

У суботу, 6 лютого, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк взяв участь у відкритті першого в Україні некомерційного інкубатора ІТ-проектів на основі відкритих даних «1991 Open Data Incubator». Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабінету міністрів.

Яценюк звернувся до учасників хакатону: «Нову країну я бачу тут. І ця країна має всі шанси стати лідером в Європі. Тому що ми маємо найважливіший потенціал – інтелект».

«Якщо десять років тому всі думали, що найважливіший потенціал – це газ чи нафта, подивіться на ціни і спитайте в Росії. Якщо весь світ раніше думав, що основний капітал – це безпосередньо капітал грошовий, це капітал в будові, в заводах, а зараз я вважаю, що тільки сильний талант і розум здатний розвивати все інше. Світ змінився. І в цьому світі кожен, хто має ідеї, талант і бажання, – є основним драйвером змін», – сказав він.

«Нова Україна – це, як новий світ, – четверта індустріальна революція. Вони в основі своїй лежать в першу чергу на інтелекті і на таланті», – наголосив прем’єр.

За його словами, зараз у світі основне – «не соціалізм, не капіталізм, а «тлантизм» – від слова талант: «Талант – це ідеї, це те, що може зробити аграрний сектор набагато сильнішим, може допомогти уряду провести реформу системи охорони здоров'я. Талант – це те, що дасть можливість нам побороти захворювання через біо- і нанотехнології».

На думку голови уряду, талант – це те, що повинно створити нову Україну і, зокрема, новий український політичний клас: «Зараз політика дуже консервативна. І проходить певний етап як переосмислення, так і реальних змін. Нові політики повинні бути людьми, які вміють приймати рішення швидко і оперативно на підставі баз даних, на аналітики, тих систем, які створюєте ви», – звернувся Яценюк до присутніх.

Так звана четверта індустріальна революція, зазначив Яценюк, вимагає кроків вперед. Ці кроки, наголосив він, можна зробити лише через партнерство приватного сектору, громадянського суспільства і уряд: «Конвергенція цих трьох елементів дає можливість будувати нову країну».

Він наголосив на важливості прозорості уряду. Прем’єр нагадав, що уряд відкрив максимальну кількість баз даних, і зараз можна отримати інформацію, зокрема, про нерухомість та будь-яку власність як держслужбовців, та і інших громадян.

Уряд також запровадив низку онлайн-сервісів для громадян України: «Міністерство юстиції зробило дуже серйозні кроки в тому, щоби люди не стояли в чергах, не реєстрували свої підприємства доволі тривалий час, не чекали довідок, реєстрації сертифікатів, а могли просто зайти, заплатити декілька десятків або сотень гривень і швидко, без черги і, основне – без корупції отримати послугу від держави».

Голова уряду подякував молодим людям за їх наснагу і роботу: «Ви зробили самі себе. Якщо кожен буде робити себе сам, то ми разом зробимо країну. Немає на кого чекати, думати, що хтось прийде і щось змінить. Ви самі робите і доводите всім, що те, що ви робите, важливе для країни і світу. Тому що хочете бути лідером. Тоді й Україна буде лідером».

Після відкриття інкубатора Яценюк познайомився з кількома ІТ-командами, які працюватимуть тут над проектами, зокрема розробниками «Eco is me» – проекту енергозбереження в кожній окремій оселі, коли спеціальний прилад, встановлений в лічильник, зможе визначати, скільки енергії споживає кожен з електричних приладів, а також командою розробників «Digital police» – предиктивного сервісу «Карта криміногенності» для нової української поліції.

Зазначимо, 6-7 лютого в Києві відкрили перший в Україні некомерційний інкубатор ІТ-проектів «1991 Open Data Incubator».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук