ЄСПЛ подовжив рішення про захист Седлецької від дій Генпрокуратури на невизначений термін
Раніше ЄСПЛ заборонив українським правоохоронцям збирати дані з телефона журналістки Наталії Седлецької до 18 жовтня
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відповідно до «Правила 39» свого Регламенту продовжив дію невідкладних тимчасових забезпечувальних заходів у справі журналістки «Радіо Свобода», головної редакторки програми «Схеми: корупція в деталях» Наталії Седлецької. Про це йдеться в офіційному листі з ЄСПЛ, що надійшов зі Страсбурга на адресу «Радіо Свобода» 17 жовтня.
Також суд присудив уряду України «забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року».
Заборона на доступ до даних з телефона журналістки має необмежений термін і діятиме «до окремого розпорядження», йдеться у документі.
Таке рішення винесли в ЄСПЛ невдовзі після того, як захист журналістки подав до суду повний текст скарги та звернення про продовження обмежувальних заходів. Перші тимчасові обмежувальні заходи у скарзі журналістки ЄСПЛ виніс 18 вересня і вони діяли один місяць. Новим рішенням Страсбурзький суд не встановив жодного часового обмеження.
У зверненні Наталія Седлецька просила суд зупинити збір Генеральною прокуратурою України обмеженого переліку інформації з її телефона протягом 17 місяців. Дозвіл на збір цієї інформації слідству видав Апеляційний суд Києва 18 вересня 2018 року. Того ж дня Європейський суд з прав людини вказав уряду України, що він має забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних з телефону журналістки.
25 вересня у Генпрокуратурі повідомили, що на вимогу Європейського суду зупинили процедуру отримання інформації з мобільного Седлецької, але на запитання, чи оператор уже передав запитувані дані, відповіді не надали.
Зазначимо, такі ж дані ГПУ хоче зібрати про журналістку Христину Бердинських. Вона, разом зі Седлецькою, проходять як свідки у справі про можливе розголошення держтаємниці і даних досудового розслідування директором НАБУ Артемом Ситником. Справу відкрито через появу в мережі розмови когось з голосом Ситника, хто розкриває деталі прослуховування у справі екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.
У грудні 2017 го Бердинських викликали в ГПУ на допит. Вона послалася на закон, який забороняє допитувати журналістів як свідків про дані, які містять конфіденційну інформацію.