ЄСПЛ подовжив рішення про захист Седлецької від дій Генпрокуратури на невизначений термін

Раніше ЄСПЛ заборонив українським правоохоронцям збирати дані з телефона журналістки Наталії Седлецької до 18 жовтня

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відповідно до «Правила 39» свого Регламенту продовжив дію невідкладних тимчасових забезпечувальних заходів у справі журналістки «Радіо Свобода», головної редакторки програми «Схеми: корупція в деталях» Наталії Седлецької. Про це йдеться в офіційному листі з ЄСПЛ, що надійшов зі Страсбурга на адресу «Радіо Свобода» 17 жовтня.

Також суд присудив уряду України «забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року».

Заборона на доступ до даних з телефона журналістки має необмежений термін і діятиме «до окремого розпорядження», йдеться у документі.

Таке рішення винесли в ЄСПЛ невдовзі після того, як захист журналістки подав до суду повний текст скарги та звернення про продовження обмежувальних заходів. Перші тимчасові обмежувальні заходи у скарзі журналістки ЄСПЛ виніс 18 вересня і вони діяли один місяць. Новим рішенням Страсбурзький суд не встановив жодного часового обмеження.

У зверненні Наталія Седлецька просила суд зупинити збір Генеральною прокуратурою України обмеженого переліку інформації з її телефона протягом 17 місяців. Дозвіл на збір цієї інформації слідству видав Апеляційний суд Києва 18 вересня 2018 року. Того ж дня Європейський суд з прав людини вказав уряду України, що він має забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних з телефону журналістки.

25 вересня у Генпрокуратурі повідомили, що на вимогу Європейського суду зупинили процедуру отримання інформації з мобільного Седлецької, але на запитання, чи оператор уже передав запитувані дані, відповіді не надали.

Зазначимо, такі ж дані ГПУ хоче зібрати про журналістку Христину Бердинських. Вона, разом зі Седлецькою, проходять як свідки у справі про можливе розголошення держтаємниці і даних досудового розслідування директором НАБУ Артемом Ситником. Справу відкрито через появу в мережі розмови когось з голосом Ситника, хто розкриває деталі прослуховування у справі екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.

У грудні 2017 го Бердинських викликали в ГПУ на допит. Вона послалася на закон, який забороняє допитувати журналістів як свідків про дані, які містять конфіденційну інформацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук