Ющенко погодився залучити Росію до переговорів щодо вступу України до НАТО
Президент Віктор Ющенко зазначив у інтерв'ю AFP у четвер, в України немає "іншої альтернативи", крім вступу до НАТО, але також вперше заявив, що до переговорів щодо цього питання треба залучити Росію, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
Для забезпечення свого національного суверенітету "в України немає іншого варіанту - немає альтернативи" членству в НАТО, - заявив Віктор Ющенко.
"Ми повинні провести переговори з усіма сторонами, які зацікавлені або не зацікавлені в наближенні Україні до НАТО", сказав Президент України, маючи на увазі Росію, яка виступає категорично проти українського членства в Альянсі.
Ці зауваження прозвучали через два дні після того, як НАТО відмовило Україні та ще одній пострадянській республіці - Грузії, у прискоренні процедури отримання ними членства в Альянсі, не зважаючи навіть на сильне лобіювання цього з боку США останніми роками.
На Брюссельському саміті на рівні Міністрів закордонних справ у вівторок НАТО також погодилося відновити призупинений після війни в серпні минулого року в Грузії діалог із Росією. Москва привітала таке рішення як повернення до "позиції реалізму".
Ющенко, який останніми роками намагався звільнити Україну від впливу Москви та міцно поставити країну на шлях інтеграції до основних західних структур, ще раз висловив впевненість, що членство України в НАТО не становить загрози для Росії.
"Якщо для забезпечення міжнародних гарантій необхідні треті сторони", щоб заспокоїти Росію з приводу вступу України в НАТО "ми готові на це", сказав він.
На запитання, про які саме сторони йдеться, Віктор Ющенко відповів, що це може бути Європейській Союз або "ціла низка держав, якім довіряють обидві сторони", і що це може відіграти певну роль у зміцненні довіри з цього питання.
Пропозиція українського Президента щодо безпосереднього залучення Москви до переговорів про вступ України до Північноатлантичного альянсу є серйозним кроком назад щодо його колишньої позиції з цього питання.
Однак Віктор Ющенко заперечив думку про те, що він готовий відійти від своєї рішуче західно орієнтованої політики на користь більш "прагматичного" курсу.
Президент США Джордж Буш настійливо підштовхував Альянс до продовження розширення і прийняття України та Грузії, а також заявляв, що Москва не матиме права ветувати вступ цих країн у НАТО за умови, якщо вони задовольнятимуть критеріям членства.
Нагадаємо, Альянс не надав двом колишнім республікам Радянського Союзу План дій щодо членства під час Бухарестського саміту у квітні минулого року, чого так домагався Вашингтон навіть всупереч опозиції з боку великих європейських держав НАТО.