З Шевціва взяли підписку про невиїзд
Сьогодні, 14 грудня, Пустомитівський районний суд зобов’язав начальника управління внутрішньої політики Львівської міської ради Андрія Шевціва не покидати місце проживання на час слідства.
Нагадаємо, проти посадовця міської ради та активіста львівського Євромайдану розпочали кримінальне провадження за звинуваченням у перекритті траси Київ-Чоп 26 листопада 2013 року. При цьому, адвокат Шевціва досі не отримала матеріалів справи для ознайомлення.
Раніше, Андрій Шевців на своїй сторінці у Facebook прокоментував, що дійсно виїжджав на місце перекриття траси як активіст Євромайдану намагаючись владнати ситуацію: «Я допомагав організовувати роботу на#Євромайдан Львів з вечора 22 листопада. 25 листопада я пішов у відпустку, у якій пробув до 9 грудня.
Ввечері 25 листопада почали з’являтися повідомлення у соціальних мережах та на гарячій телефонній лінії про те, що працівники ДАІ блокують автобуси, які їдуть до Києва. Відповідно, ми з колегами зреагували на повідомлення.
Як виявилося, автобус зупинили на перехресті вулиць Коперника-Бандери. У водіїв перевірили документи і автобуси знову рушили на Київ. У селі Гамаліївка автобуси знову зупинили ті ж інспектори ДАІ.
Я прибув на місце події, коли рух транспорту у напрямку до Києва був обмежений. Посеред дороги, перед колоною машин, стояв патрульний автомобіль ДАІ, перегородивши таким чином дорогу. Автомобілі, що проїжджали повз у напрямку на Львів, почали зупинятися, водії та пасажири запитували, що трапилося та чим можна допомогти. Люди, які їхали в автобусі, спілкувалися із цими людьми.
Коли я підійшов ближче до автобуса, там вже було багато людей: пасажири автобуса, активісти, працівники міліції. З їхніх слів я зрозумів, що інспектори ДАІ зупинили автобус та близько 30 хвилин повторно перевіряли документи, згодом хтось з автобуса зірвав номерний знак. За словами пасажирів, скоріш за все, це були працівники ДАІ.
На місце події прибули заступник начальника ГУ МВС у Львівській області С.Маруняк, начальник міського управління міліції С. Зюбаненко, начальник відділу ДАІ ЛМУ ГУ МВС у Львівській області В. Казьмірук, а також заступник начальника ДАІ ГУ МВС у Львівської області В. Гапчич.
Усі ці керівники, за виключенням В. Лейника, керівника Пустомитівського РВ ГУ МВС, не підходили до людей, що зібралися - пасажирів автобуса та активістів. Окремі активісти, так як і я, самостійно звернулися із проханням вплинути на ситуацію. Особисто я запитував чому цей автобус зупинив цей же екіпаж повторно, адже перевірка документів уже була у Львові. Також я просив розібратися із зникненням державного номерного знаку, та у даній ситуації загалом, вирішити проблему, яка виникла. Було багато дискусій, дій, за якими ви могли слідкувати у ЗМІ.
Щодо заяв про начебто блокування дороги – я особисто зауважив, що в ту та іншу сторону безперешкодно проїхав автомобіль-амбулаторія, швидка допомога, а також машина керівника Пустомитівського відділу міліції. Виникла ситуація, що хотів проїхати автомобіль мерседес-спринтер, у якому були спортсмени, котрі їхали на змагання. Та інспектор ДАІ, застосувавши жезл, заборонив цю дію водієві. У нас це викликало здивування.
У кінцевому результаті, автобус, котрий був зупинений, без номерного знаку, повернули на Львів. Як мені потім повідомили, частина пасажирів пересіла в інший автобус, решта поїхали попутним транспортом. Вранці 26 листопада, водію автобуса повернули номерний знак у відділі ДАІ на вул. Городоцькій 124.
На мою думку, звинувачення, які мені висувають – дуже дивні. А уся ця ситуація спровокована самими ж працівниками Державтоінспекції та керівництвом міліції Львівщини. Мої дії на відтинку цієї дороги були спрямовані на врегулювання конфлікту, мирного та швидкого вирішення проблеми.
Дякую людям, які надсилають мені слова підтримки!».