За червень на Львівській залізниці травмувалися десятеро осіб, двоє з них загинули
До теми
Згідно зі статистикою, щороку через зіткнення із потягом травмується і гине більше сотні осіб. Здебільшого, винними у цих трагічних ситуаціях є самі люди, які перебувають у заборонених місцях – на станціях і перегонах, а також переходять колії навіть тоді, коли потяг вже рушає.
Таку поведінку мешканців і пасажирів можна бачити на станції Підзамче – там люди спускаються до колії та переходять її незважаючи на попереджувальний знак.
«А, що, нам літати? Ми все життя так живемо і будемо тут ходити. Нехай міст якийсь нам зроблять», – обурюється Ілона, яка зрізає дорогу до перону у небезпечному місці.
Але в управлінні залізниці кажуть: перехід і підземний тунель на цій станції облаштували, однак люди їх практично не використовують.
За словами залізничників, ефективно було б обгородити колію парканом, однак ця справа затратна: лише кілометр огорожі коштує майже два мільйони гривень. Тому, на разі, проводять профілактичну роботу – лекції, бесіди, готують спеціальні буклети. Надію покладають і на здоровий глузд самих людей.
«Страждають ті, хто не виконує правил перебування на залізничних коліях. Серед них рідко є пасажири. Здебільшого це ті, хто є на станціях, на переходах», – пояснив начальник служби з охорони праці Львівської залізниці Олександр Левицький.
А також службовець додає: більшість тих, хто опиняється на колії, є безробітними або самогубцями.
Травми, отримані під час зіткнення людини з потягом, є вкрай важкими. Після таких трагічних випадків шансів вижити мало.
«Як правило, це супроводжується величезною крововтратою, політравмою, коли бувають ушкодження і голови, і тулуба, і кінцівок, які страждають найперші», – зазначив завідувач хірургічним відділенням восьмої клінічної лікарні Андрій Цвих.
За останні два роки випадки наїзду поїздів на пасажирів збільшуються. Позаминулого року на залізниці травмувалися 87 осіб, минулого – 99, а за перше півріччя цього року – 43.
Із 2010-го до 2014 року під колеса потягів потрапило більше п’ятиста осіб, 293 випадки з яких виявилися смертельними.