Захопленням Криму 2014 року керував колишній «міністр безпеки» Придністров’я Володимир Антюфєєв

За версією Міністерства юстиції України, Антюфєєв є працівником російських спецслужб

Міністр юстиції Павло Петренко розповів, що тепер чітко встановлені особи, які керували захопленням Криму Росією, пише «Українська правда».

«Ми зробили хронологію захоплення Російською Федерацією Криму по датах і локаціях», – заявив він.

За словами голови Мін’юсту, операція із захоплення як півострова, так і інших територій України таємно готувалася десятиріччями, зокрема, у ФСБ РФ.

«Нами встановлено через покази свідків і інші докази, які ми зібрали і подали до ЄСПЧ, конкретний перелік посадових осіб РФ, які здійснювали координацію захоплення Криму, керували цією операцією, і цей перелік ще не вичерпаний, том що ми збираємо нові докази», – сказав він.

Петренко повідомив, що керуванням усіх заходів безпосередньо на території Криму займався такий собі Антюфєєв, колишній «міністр безпеки» невизнаного Придністров’я, а з літа 2014 року– «віце-прем’єр ДНР з питань держбезпеки».

«Чистий кадровий співробітник спецслужб Російської Федерації», – додав він.

Він підкреслив, що перелік Мін’юсту неповний, у ньому є міністр оборони РФ Сергій Шойгу, його заступники Микола Панков і Дмитро Булгаков, начальник генерального штабу РФ Валерій Герасимов, заступник головнокомандувача Військово-морського флоту РФ Олександр Федотенков, екс-заступник командувача Південного військового округу Ігор Турченюк, командувач Чорноморським флотом (ЧФ) РФ Олександр Вітко, начальник берегових військ ЧФ Олександр Остриков та інші.

Фото — Міністерство юстиції України

У жовтні 2016 року Павло Петренко повідомляв, що Україна подала п’ять міждержавних позовів проти Росії до Європейського суду з прав людини.

Нині ж міністр заявив, що ЄСПЛ офіційно підтвердив прийняття правової позиції України за позовом проти РФ щодо Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук