Засідання Ради безпеки ООН щодо Донбасу завершилося безрезультатно

Представники України та Росії в ООН посварилися через підсумкову заяву

СуспільствоАндрій Стець, 29 квітня 20163580

Засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації на Донбасі завершилося безрезультатно через проект заяви, запропонований постпредом РФ в ООН Віталієм Чуркіним. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Під час засідання відбулася словесна перепалка між заступником голови зовнішньополітичного відомства України Вадимом Пристайком та Віталієм Чуркіним через текст заяви для преси за підсумками засідання в четвер, 28 квітня.

За словами Чуркіна, заява містила два пункти: заклик членів Ради Безпеки до учасників конфлікту на Донбасі виконати комплекс заходів, передбачених Мінськими домовленостями, а також заклик Радбезу до України завершити розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Пристайко, в свою чергу, повідомив, що перша частина заяви влаштовує Україну. Що ж стосується заяви по Одесі, то він запропонував розширити її, почавши з необхідності розслідування подій в Криму.

«Я думаю, що це (пропозиція Росії - ред.) - нечесна спроба висвітлити цю трагічну подію (в Одесі)», - зазначив українських дипломат.

Після цього сторони по черзі обмінялися кількома репліками, в яких Чуркін звинуватив нинішню владу України в державному перевороті в 2014 році, в розстрілах мітинугвальників на Майдані, в невиконанні тодішньою опозицією домовленостей від 21 лютого 2014 року з екс-президентом Віктором Януковичем.

Представник України у відповідь зазначив, що дану угоду Росія якраз і не підписала. Крім того він нагадав, що датою анексії Криму російська сторона вважає 20 лютого 2014 року, а це за день до підписання згаданих домовленостей, що свідчить про те, що РФ заздалегідь планувала захоплення Криму, незважаючи ні на які угоди.

Зрештою, представник Великої Британії констатував, що для прийняття цієї заяви необхідний консенсус, якого в залі немає. А за словами представника Франції запропонована Росією заява не охоплює всі події і тому необхідна додаткова робота, щоб її прийняти.

Заяву так і не було прийнято і засідання Радбезу було закрито. Головуючий запропонував продовжити обговорення за участі зацікавлених сторін після засідання.

Нагадаємо, Україна ініціювала засідання Ради безпеки ООН через погіршення безпекової ситуації на Донбасі та невиконання Росією Мінських домовленостей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук