Засновник «Эхо Москвы» заявив, що покидає радіостанцію
Засновник і перший головний редактор «Эхо Москвы» Сергій Корзун заявив, що йде з радіостанції і розкритикував нинішнє її керівництво. Про це повідомляє видання «Новое Время».
Корзун зазначив, що керівництво радіо зрадило своїх слухачів, а сам він відмовився «підтримувати новий курс капітана на підтримку рейтингу на шкоду базовим цінностям».
«Організм ще живе, але «смерть мозку» вже настала», - прокоментував у своєму блозі журналіст теперішній стан популярного в інтелектуальних колах Росії і країн екс-СРСР і чи не єдиного опозиційного радіо.
Корзун зазначив, що основною причиною його відходу стали два повідомлення помічника редактора станції Лесі Рябцевої у Facebook. Відома своїми неоднозначними коментарями журналістка написала, що російська опозиція - це «безжальні, одночасно безхребетні і жлоби, які брешуть самі собі», а «на роботі її оточують мудаки, які нічого не розуміють і не знають».
Засновник радіо додав, що чинний головний редактор Ехо Москви «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов ніяк не відреагував на критику.
Сам Венедиктов написав у своєму мікроблозі Twitter «Сам прийшов, сам пішов. Причини немає, це ж видно по тексту», а щодо висловлювань Рябцевої він додав, що не має наміру «виступати по кожному блогу і твіту співробітників».
Сам пришел , сам ушел. Причины нет, это же видно по тексту https://t.co/mdfvimYzPD
— Alexey Venediktov (@aavst) 23 Травень 2015
Тогда к чему глупости - "ты её не опровергаешь, значит солидарен". Мне по каждому блогу и твиту сотрудника выступать https://t.co/qM0B8JjtOl
— Alexey Venediktov (@aavst) 23 Травень 2015
Раніше Венедиктов після покупки холдингу УМХ олігархом Сергієм Курченком розкритикував журналістів видань Forbes і «Корреспондент», які відмовилися працювати під цензурою нового керівництва.
Слід також зазначити, що Сергій Корзун працював на «Эхо Москвы» з 1990 року, з перших днів її ефіру. До 1996 року він був її головним редактором.
«Генеза «Эхо Москвы» тісно пов'язана з горбачовською гласністю. Тоді читаюча і думаюча частина радянського суспільства відкрито отримала в своє розпорядження повні версії текстів кращих умів Росії та СРСР», - зазначив він.