Завтра мешканці прикордонних районів Львівщини пікетуватимуть польське консульство у Львові

14 січня 20083300

Завтра, 15 січня, о 10-й годині мешканці українсько-польського прикордоння та члени Львівської міської організації Громадянської партії "Пора" розпочнуть пікет Генконсульства Республіки Польща у Львові. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ЛМО ГП "Пора".

Головна вимога пікетників - прискорити підписання двостороннього договору між Україною та Польщею про малий прикордонний рух.

Довiдка ZAXID.NET

12 січня Львівська обласна організація Громадянської партії "Пора" оприлюднила заяву, в якій закликає керівників України та Республіки Польща терміново вжити заходів для нормалізації ситуації на українсько-польському кордоні. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба ЛОО ГП "Пора".

Заяву подаємо повнотекстово:

"Громадянська партія "ПОРА" занепокоєна складною ситуацією, що склалась внаслідок зміни процедури отримання громадянами України польських віз після вступу Республіки Польща до Шенгенської зони.

Про те що Республіка Польща вводить шенгенські візи для громадян України було відомо заздалегідь. Однак українська влада не спромоглася вчасно подбати про те, щоб забезпечити для мешканців прикордонних з Польщею територій умови, які б полегшили їм отримання віз на в’їзд до Польщі. Представники Громадянської партії "ПОРА" неодноразово, ще з квітня минулого року, звертали увагу керівників усіх рівнів влади України та Республіки Польща на необхідність термінового вирішення проблем прикордонної співпраці. Але обіцяних з обох сторін рішень по усуненню проблеми на сьогодні так і немає.

Наслідки такої байдужості влади до проблем "маленьких українців" можуть бути катастрофічними. Адже сьогодні десятки тисяч українців, які проживають на прикордонних територіях, опинилися відрізаними від своїх родичів у Польщі. Не є секретом також й те, що ще для більшості мешканців прикордонних території поїздки в Польщу довший час були чи не єдиним засобом виживання. Кордони закрилися, але ніхто з влади не подбав про те, щоб забезпечити цим людям інші гідні засоби виживання.

Як наслідок, 11 січня 2008 р. на митних переходах "Краківець" та "Рава-Руська" відбулися перші акції протесту жителів прикордонних територій.

"Пора" закликає керівників України та Республіки Польща терміново вжити заходів для нормалізації ситуації, а відтак негайно:

1. Верховна Рада України повинна ратифікувати угоду про спрощений перетин кордону між Євросоюзом та Україною депутатами Верховної Ради України.

2. Міністерство закордонних прав повинно укласти двосторонню угоду між Україною та Республікою Польщею про малий прикордонний рух, таку, яка діє сьогодні з Угорщиною та підготовлена із Словаччиною.

3. Український уряд спільно з обласною владою повинні розробити та прийняти державну програму розвитку прикордонних територій, яка б забезпечила їх жителям альтернативні до торгівлі з Польщею засоби економічного розвитку.

Громадянська партія "ПОРА" підтримує вимоги жителів прикордонних територій і обіцяє до кінця стояти на захисті їх інтересів. Якщо ж влада і надалі зволікатиме з вирішенням їх проблем, "Пора" ініціювати введення Україною візового режиму для громадян Республіки Польща з метою створення рівних можливостей при перетині кордону".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук