Зеленський пропонує збільшити штрафи за ухилення від призову

Президент пропонує ліквідувати військкомати і запровадити новий вид військової служби для резервістів

Зеленський пропонує збільшити штрафи за ухилення від призову
фото Погляд
Військові комісаріати переформатовують у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті законопроект №3553, який передбачає збільшення штрафів за ухилення від мобілізації а також ліквідацію військових комісаріатів і створення на їх базі територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Як йдеться у пояснювальній записці, військовослужбовців запасу, які не стануть на облік в місцевому військкоматі або не повідомлять про зміну місця проживання і роботи – штрафуватимуть на 510-850 грн. У разі повторного правопорушення сума штрафу зросте до 1,7 тис. грн.

Якщо призовник не прибуде на місце збору для мобілізаційної підготовки, то йому доведеться заплатити 1,7 – 3,4 тис. грн штрафу, у разі вчинення аналогічного порушення посадовими особами, сума штрафу зростає до 5,1 тис. грн.

Повторне порушення збільшує штраф:

  • від 3,4 до 5,1 тис. грн для цивільних;
  • від 5,1 до 8,5 тис. грн для посадових осіб.

Станом на сьогоднішній день сума такого штрафу становить 170-510 грн для цивільних та 510-1,7 тис. грн для посадових осіб.

За умисне псування або втрату військово-облікової карти або військового квитка можуть оштрафувати на суму від 510 до 850 грн (нині від 17 до 51 грн). Повторне порушення передбачає збільшення суми: 850 – 1,7 тис. грн.

Зауважимо, що ідея переформатувати військові комісаріати у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки не нова. Зокрема, План створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки затвердив ще у травні 2018 року тодішній міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Крім того, президент даним законопроектом пропонує ввести новий вид військової служби для резервістів. Метою та завданнями законопроекту є запровадження нового виду військової служби – за призовом осіб із числа резервістів у особливий період. Таким призовникам нададуть трудові, освітні та соціально-правові гарантії.

Метою та завданнями законопроекту є запровадження нового виду військової служби – за призовом осіб із числа резервістів у особливий період. Таким призовникам нададуть трудові, освітні та соціально-правові гарантії.

Документом передбачене вдосконалення порядку здійснення військового обліку призовників та військовозобов’язаних, зокрема запровадження військового обліку резервістів, визначення органів його ведення та їхніх повноважень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук