Згадати все про Крим
Світ

Згадати все про Крим

У Росії з’являються фірми, надають фіктивні документи про відпочинок на окупованому півострові

Любко Петренко, 10 червня 2014 0

Інкорпорація Криму в систему російського бізнесу стає чимраз відчутнішою, проте це відбувається у доволі незвичний спосіб. Наприклад, останнім часом у Росії став досить популярним такий вид послуг, як надання липових документів про відпочинок на курортах Криму.

Певним чином це нагадує сюжет популярного свого часу фільму «Згадати все» (Total Recall) з неперевершеним Арнольдом Шварценеґером у головній ролі. У стрічці фігурує така собі фірма Recall, котра пропонує новий вид відпочинку «без відпочинку». Тобто, клієнтові інфільтровували в мозок спогади про найфантастичніший, найомріяніший відпочинок, якого насправді не було. Хоча така послуга була доволі ризикованою, бо могла викликати незворотню реакцію в мозку, що власне й сталося у фільмі з головним героєм.

Щось схоже тепер пропонують деякі спритні російські бізнесмени. Ні, їхні послуги не є такими небезпечними для організму клієнта, бо стосуються лише «паперових», а не «нейронних» спогадів.

Справа в тому, що у середовищі багатьох категорій  російських службовців – передовсім силовиків і бюджетників – начальство почало вимагати, аби підлеглі відпочивали саме в Криму, поповнюючи таким чином скарбницю півострова. Зрозуміло, що така рознарядка прийшла безпосередньо з Кремля.

Накази начальства виконувати треба, бо Росія – не Україна, там існує чітка дисципліна й відсутня анархія.  Водночас бажання їхати до Криму немає ні найменшого. Відпочивати на сумнівного статусу території, добиратися туди об’їзними шляхами, перебувати серед нагнаних вояків і місцевого криміналу – кому б того хотілося. Всіх тягне на Майорку, Єгипет, Таїланд, у крайньому випадку – до Туреччини.

Але, як ми вже казали, наказ є наказ. Причому за відпочинок треба прозвітувати й не просто учнівським твором «Як я провів літо», а реальними путівками, квитками й іншими документами, які підтверджують здійснену подорож і перебування в Криму.

І тут на допомогу приходить російський варіант фантастичного Recall’у. Ось що пише російський журналіст Валерій Федотов в своєму блозі:

«Відкривши пошту, виявив у ній рекламну розсилку: "Надамо набір документів (копії квитків, курортні карти, позначки про проживання тощо), які підтверджують перебування на відпочинку в Криму"».

Послуга обіцяє бути доволі популярною для 5-мільйнної армади силовиків, а також чиновники, суддів, депутатів, бюджетників та іншої категорії населення, змушеної демонструвати владі свою лояльність.

Такі російські Recall’и яскраво демонструють, як влаштований бізнес у Росії, де гроші можна робити на двох речах: або на енергоносіях, або на повітрі. У решті галузей справи не надто просуваються.

Водночас цей приклад дозволяє нам зрозуміти, що особливих інвестицій Криму чекати не варто. Бо чого б тоді відпочивальників туди заганяли силою? Не варто також кримчанам очікувати й масового туризму з Росії. Бо чого б тоді виникали такі Recall’и?

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук